Nogomet: Poraz Hrvatske, pobjeda Crne Gore

Stevan Jovetić je bio strijelac oba gola za Crnu Goru protiv Islanda (Reuters)

Nogometaši Hrvatske poraženi su u srijedu navečer na zagrebačkom Maksimiru protiv reprezentacije Švedske rezultatom 1:3.

Prvi pogodak na utakmici postigao je napadač Milana Zlatan Ibrahimović u 13. minuti sa bijele tačke.

Pred završetak prvog poluvremena dolazi do nesporazuma braniča Švedske Jonasa Olssona i golmana Andreasa Isakssona te odbrambeni igrač lob udarcem glavom šalje loptu u vlastitu mrežu za izjednačenje.

U 46. minuti Sebastian Larsson postiže svoj prvi pogodak na utakmici i dovodi Švedsku u novo vodstvo, da bi u 69. minuti isti igrač postavio konačan rezultat – 3:1 za  Šveđane.

Remi na Kipru

Fudbaleri Crne Gore svladali su u prijateljskoj utakmici u Podgorici Island sa 2:1.

Strijelac oba gola za domaćine bio je Stevan Jovetić, u 56. i 88. minuti, dok je strijelac za Island bio Alfred Finnbogason u 79. minuti.

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je u srijedu u prijateljskoj utakmici protiv Kipra u Larnaki 0:0.

Pomlađenoj srbijanskoj reprezentaciji ovo je bila druga utakmica u dva dana na Kipru, nakon što je u utorak svladala Armeniju sa 2:0.

Ovo je bila šesta međusobna utakmica Kipra i Srbije, a Kiprani su prvi put uspjeli ostati neporaženi.