Arsenal od ‘minusa’ do uvjerljive pobjede

Giggs (desno), u svom 900. nastupu za Manchester United, postiže gol za pobjedu 'Crvenih đavola' (EPA)

Nogometaši Arsenala savladali su u nedjelju, poslije preokreta, Tottenham na svome terenu sa 5:2 u derbiju 26. kola engleske Premier lige.

„Topnici“ ne samo da su uspjeli nadoknaditi prednost gostiju, koji su poslije 34. minute igre vodili sa 2:0, već i uvjerljivo poraziti gradskog rivala iz Londona.

Goste je u vodstvo doveo Saha u četvrtoj minuti, a prednost je uvećao Adebayor pola sata kasnije iz malo sumnjivog jedanaesterca. Prethodno je golman Szczeszny oborio Balea.

Izabranici Arsenea Wengera bili su bolji rival tokom čitavog meča, ali je Tottenham znao iskoristiti svoje šanse u prvom poluvremenu.

Uprkos nepovoljnom rezultatu na semaforu, „Topnici“ su nastavili stezati obruč i praviti šanse pred golom Friedela, a „maler“ je razbio Sagna u 40 minuti.

Nekoliko trenutaka kasnije, Arsenal je došao do zasluženog izjednačenja pogotkom Van Persija, koji nije dozvolio da gosti na pauzu odu sa golom prednosti.

U nastavku meča postojao je samo jedan tim na terenu, a Arsenal je poslije dva gola Walcota i jednog Rosickog stigao do zaslužene pobjede.

Trijumf Uniteda

Nogometaš Manchester Uniteda Ryan Giggs odigrao je 900. meč u dresu „Crvenih đavola“ i u nadoknadi sudijskog vremena postigao odlučujući pogodak za tim Alexa Fergusona, koji sa 2:1 slavio kod Norwicha.

Gosti su poveli preko Scholesa u sedmoj minuti, da bi Holt pogodio za poravnanje. Važna tri boda za nastavak lova za vodećim Manchester Cityjem donio je Giggs u sudijskom vremenu.

Velšanin je već 22 godine u prvom timu Uniteda, sa kojim je osvojio 12 titula prvaka Engleske, dvije Lige prvaka, četiri engleska FA kupa i Liga kupa, titulu svjetskog klupskog prvaka, Interkontinentalni kup i evropski Superkup.

Rezultati, nedjelja: Arsenal – Tottenham 5:2, Norwich – Manchester United 1:2, Stoke – Swansea 2:0.

Subota: WBA – Sunderland 4:0, QPR – Fulham 0:1, Chelsea – Bolton 3:0, Wigan – Aston Villa 0:0, Newcastle – Wolverhampton 2:2, Manchester City – Blackburn 3:0.

Poredak: Manchester City 63, Manchester United 61, Tottenham 53, Arsenal 46, Chelsea 46, Newcastle 43, Liverpool 39, Norwich City 35, Sunderland 33, Everton 33, Fulham 33, Stoke 33, WBA 32, Swansea 30, Aston Villa 29, Wolverhampton 22, QPR 21, Blackburn 21, Bolton 20, Wigan 20.