Novi gol Džeke u pobjedi Cityja

Džekin pogodak došao je u 81. minuti utakmice (AFP)

Minutu nakon ulaska u utakmicu protiv gostujućih Blackburn Roversa, bh. reprezentativac Edin Džeko zapečatio je pobjedu  Manchester Cityja golom postignutim u 81. minuti utakmice.

“Građani” su slavili na domaćem stadionu Etihad nakon Džekinog pogotka uz asistenciju srbijanskog reprezentativca Aleksandra Kolarova.

Džeko je u u subotu navečer, u 26. kolu engleske Premier lige, ponovio uspjeh postignut u srijedu, kada je sedam minuta nakon ulaska u igru postigao gol protiv gostujućeg Porta, nakon čega se City plasirao u osminu finala Lige Evrope.

„Građani“ su na Etihadu  u subotu poveli pogotkom Marija Balotellija u 30. minuti, dok je mrežu Roversa drugi put zatresao Sregio Kun Aguero u 52.minuti.

Chelsea slavio

U ranije odigranoj utakmici, nogometaši Chelseaja savladali su na svom terenu u Londonu Bolton sa 3:0 u subotnjoj utakmici 26. kola engleske Premier lige i zabilježili prvu pobjedu poslije pet utakmica.

„Plavci“ su se mučili i na ovom meču, a tek u 48. minutu goste je „načeo“ David Luiz.

Didier Drogba je u 61. minutu udvostručio prednost, a konačan rezultat postavio je Frank Lampard u 79. minutu.

Još uvjerljiviji bio je WBA, koji je na svom terenu deklasirao Sunderlanda sa 4:0, a dvostruki strijelac bio je Peter Odemwingie.

U malom londonskom derbiju, Fulham je kao gost savladao QPR sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Pavel Pogrebnjak u sedmom minutu.

Rezultati 26. kola Premier lige: Manchester City – Blackburn. 3:0, Chelsea – Bolton 3:0, Newcastle – Wolverhampton 2:2, Queens Park Rangers – Fulham 0:1, West Bromwich – Sunderland 4:0, Wigan Athletic – Aston Villa 0:0.