NBA: Chicago preokrenuo protiv Bostona

Chicago se žestoko branio većim dijelom meča sa Bostonom (Reuters)

Chicago Bullsi su se, tokom meča košarkaške NBA lige u noći sa četvrtka na petak u svom United Centru, žestoko branili prije nego su na kraju utakmice iznenadili jakim napadom Boston Celticse i pobijedili ih 89:80.

„Bikovi“ su gubili 35:44 na poluvremenu i još malo na početku posljednje četvrtine prije nego je Taj Gibson „upao“ u seriju od 20:11 za pobjedu.

Gosti iz Bostona su dominirali u prvom dijelu utakmice, stvorivši vodstvo od 24:18 nakon prve četvrtine, ali su malo pali u igri krajem druge dionice.

Bullsi su poluvrijeme zatvorili serijom 22:5, predvođeni Joackimom Noahom koji je upisao 10 od svojih 15 poena u tom Chicagovom oporavku.

U odbrani je Mike James „zatvorio“ Rajona Rondoa, koji je postigao osam poena u prvoj četvrtini.

Luol Deng i Carlos Boozer bili su najefikasniji kod domaćina iz Chicaga sa po 23 poena svaki i oba su ostvarili double-double učinak, jer je Deng dodao 10 asistencija, a Boozer 15 skokova.

Noah je također ostvario double-double za Bullse sa 16 skokova.

Kevin Garnett je predvodio Celticse sa 18 poena i 10 skokova, dok je Rondo utakmicu završio sa 17 poena.

Trijumf Indiane

Los Angeles Clippersi su nadigrali Portland Trail Blazerse 22:11 u posljednjoj četvrtini da bi nadoknadili razliku i došli do pobjede od 74:71 na gostovanju u Rose Gardenu. To je bio četvrti uzastopni poraz Blazersa na svom terenu.

Blake Griffin je zabilježio 21 poen i 14 skokova za goste iz Los Angelesa, dok je Chris Paul, koji je prve tri četvrtine bio bez postignutog koša, upisao svih svojih 13 poena u posljednjoj četvrtini.

Portland je imao 18 poena razlike na početku treće dionice, ali je u drugom poluvremenu zabio 28 poena. Nicolas Batum i Jamal Crawford su svaki postigli po 19 poena za Blazerse. Wesley Matthews, čiji pokušaj šuta za tri poena u posljednjoj sekundi nije uspio, postigao je ukupno 16 poena.

Rezultati: Indiana Pacers – New Jersey Nets 93:88, Chicago Bulls – Boston Celtics 89:80, Portland Trail Blazers – Los Angeles Clippers 71:74.

Poredak: Istok, ATLANTIK: Philadelphia 20-10, Boston 15-14, New York 15-15, Toronto 9-22, New Jersey 8-23, CENTRAL: Chicago 25-7, Indiana 18-12, Milwaukee 12-17, Cleveland 11-16, Detroit 9-22, JUGOISTOK: Miami 23-7, Atlanta 19-11, Orlando 19-11, Washington 7-23, Charlotte 3-26.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 22-7, Denver 17-13, Portland 16-15, Utah 14-14, Minnesota 14-16, PACIFIK: LA Clippers 19-9, LA Lakers 17-12, Golden State 11-15, Phoenix 12-18, Sacramento 10-19, JUGOZAPAD: San Antonio 21-9, Dallas 19-11, Houston 17-13, Memphis 16-14, New Orleans 6-23.