Liga prvaka: Milan ‘potopio’ Arsenal

Igrači Zenita su imali razloga za slavlje (AP)

Nogometaši AC Milana su na svom San Siru u srijedu navečer “potopili” ekipu Arsenala rezultatom 4:0, golovima Robinha (dva), Ibrahimovića i Boatenga u osmini finala Lige prvaka (LP).

Već u 15. minuti se mogla naslutiti noćna mora za Arsenal, kada je Kevin-Prince Boateng udarcem iskosa sa desne strane preko golmana Woyciecha Szczesnyja pospremio loptu u mrežu.

Pred kraj prvog poluvremena, u 38. minuti, Robinho postiže svoj prvi pogodak na utakmici i povećava vodstvo aktuelnog prvaka Italije na 2:0.

Već u 15. minuti se mogla naslutiti noćna mora za Arsenal.

Četiri minute nakon početka drugog dijela igre Robinho se ponovo upisuje u listu strijelaca, a 11 minuta prije kraja sa bijele tačke Zlatan Ibrahimović postavlja konačnih AC Milan – Arsenal 4:0.

Nogometaši Zenita pobijedili su u Sankt Petersburgu ekipu lisabonske Benfice sa 3:2.

Iako je u gradu na Baltiku temperatura bila 20 stepeni ispod nule, na zaleđenom terenu je sve “prštalo” od borbe, a junak utakmice bio je dvostruki strijelac Roman Shirokov.

Benfica je povela u 20. minutu, nakon slobodnog udarca Oscara Cardosa i odbijene lopte, koju je “pokupio” Maxi Pereira i smjestio je iza leđa domaćeg golmana.

Radost gostiju trajala je samo šest minuta, prije nego što je Shirokov iskoristio asistenciju Tomasa Hubočana.

Preokret Zenita

Potpuni preokret prvaku Rusije donio je Sergej Semak atraktivnim golom petom u 71. minutu.

Uprkos lošim vremenskim uslovima, gosti iz Lisabona se nisu predavali i u 87. minutu došli su do izjednačenja.

Gol je postigao Cardoso, ali mu je pomogla i smušena reakcija golmana Yurija Zevnova.

Iako je u gradu na Baltiku temperatura bila 20 stepeni ispod nule, na zaleđenom terenu je sve ‘prštalo’ od borbe.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je već u sljedećem napadu Shirokov bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru gostiju i osigurao pobjedu Zenitu.

Cijelu utakmicu u timu Benfice odigrao je Nemanja Matić, dok je Aleksandar Luković presjedio meč na klupi Zenita.

Uzvratne utakmice igraju se 6. marta na londonskom Emiratesu, odnosno na stadionu La luz u glavnom gradu Portugala.