Liga prvaka: Očekivane pobjede favorita

Pogodak Kadleca nije bio dovoljan Bayeru iz Leverkusena (EPA)

Alexis Sanchez postigao je dva, a Lionel Messi jedan pogodak kojima je Barcelona pobijedila Bayer u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka (LP) u Leverkusenu.

Činilo se kao da će prvo poluvrijeme završiti bez uzbuđenja, kada je u 41. minuti, nakon proigravanja Messija, Sanchez postigao svoj prvi pogodak u LP-u i donio svome timu vodstvo od 1:0.

Iako je katalonski div imao impresivan posjed lopte od 80 posto, Bayer je preko Michala Kadleca u 52. minuti uspio doći do poravnanja, koje je trajalo samo tri minute.

U 55. minuti Sanchez dolazi do svog drugog pogotka za 2:1.

Dvije minute prije kraja kraja, na asistenciju Danija Alvesa, Messi postiže pogodak za konačnih 3:1.

U srijedu su na programu utakmice Zenit St. Petersburg – Benfica i AC Milan – Arsenal.

Obje ekipe su igrale otvoreno i stvarale izgledne prilike, od kojih posebno treba izdvojiti stative Gonzala Castra u 65. i Messija u 73. minuti.

Olymipique iz Liona je na svom terenu savladao najveće iznenađenje ovogodišnje LP, nikozijski APOEL, rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je Alexandre Lacazette u 58. minuti.

Izvor: Al Jazeera