Liga Evrope: Pobjeda Bešiktaša, poraz Rubina

Aleksandr Ryazantsev (desno) i Pablo Orbaiz u borbi za loptu (EPA)

Bešiktaš je u gostujućoj utakmici Lige Evrope savladao domaćina Sporting Braga rezultatom 2:0 i na taj način olakšao šanse za prolaz u osminu finala ovog takmičenja.

Nakon drugog žutog kartona kojeg je igrač Sportinga Helder Barbosa dobio u 30. minuti susreta, gostima nije bilo teško iskoristiti igrača više na terenu.

Prvi pogodak postigao je Tomaš Sivok u 37. minuti, a drugi Simao u 58. minuti.

Olympiakos je također napravio prvi korak ka 16 najboljih ekipa Evropa lige, nakon što je u gostima savladao Rubin Kazan rezultatom 1:0.

Uzvratni susreti se igraju 23. februara.

David Fuster donio je gostima prednost u 71. minuti, nakon loše odbrane poslije ubačaja iz ugla.

Rusi su svega dvije minute kasnije imali odličnu šansu za izjednačenje, nakon što je golman Balazs Megyeri dobio crveni karton zbog starta nad Gokdenizom Karadenizom.

Ali, rezervni golman, 34-godišnji Carroll, koji se Olympiakosu pridružio u zimskom prelaznom roku, odbranio je udarac sa bijele tačke koji je izveo Bebras Natcho.

Grčka ekipa je sa deset igrača na terenu uspjelo zadržati prednost do kraja utakmice.

Ostale prve utakmice šesnaestine finala Evropa lige su na programu u srijedu i četvrtak.