Fed Cup: BiH – Švedska 0:3

Šveđanka Johanna Larsson bila je bolja od Anite Husarić (Reuters)

Ženska teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Švedske sa 0:3 u prvom kolu turnira I grupe Euro-afričke zone Fed Cupa u Eilatu (Izrael).

Treći poen Švedskoj su donijele Johanna Larsson i Sofia Arvidson, koje su u u igri parova savladale Jasminu Tinjić i Jelenu Stanivuk sa 6:3, 6:2.

Prethodno je Jelena Stanivuk poražena od Sofije Arvidson sa 1:6, 0:6, a Anita Husarić od Johanne Larsson sa 2:6, 1:6.

U drugom kolu u četvrtak Bosna i Hercegovina se sastaje s Mađarskom, a susret počinje u 15 sati.

Posljednje kolo grupne faze na rasporedu je u petak, a Bosna i Hercegovina igra s Grčkom.

Izvor: Agencije


Reklama