NBA: Dwight Howard napokon na parketu

U svom prvom nastupu za "Jezerčane" trostruki najbolji defanzivac lige je za 33 minute postigao 19 poena, uz 12 skokova i četiri blokade (Getty Images)

Novi centar Los Angeles Lakersa Dwight Howard je napokon nastupio u zvaničnoj utakmici za svoj novi klub. Bivši centar Orlando Magica je prije šest mjeseci operirao leđa da riješi svoj problem sa diskus hernijom.

U svom prvom nastupu za “Jezerčane” trostruki najbolji defanzivac lige je za 33 minute postigao 19 poena, uz 12 skokova i četiri blokade. Očekivano, višemjesečno izbivanje sa zvaničnih utakmica je ostavilo traga na popularnom “Supermanu” pa je “zahrđali” Howard imao i pet izgubljenih lopti.

Lakersima su izgubili svih šest predsezonskih utakmica, a zadnji poraz je bio u nedjelju navečer, kada su na svom terenu izgubili od gostiju iz glavnog grada Californije Sacramento Kingsa rezultatom 99:92.

Napokon kompletni

Najbolji igrač Kingsa je bio DeMarcus Cousins sa postignutih 16 poena uz šest skokova. Kod domaćih igrača, najučinkovitiji je bio budući član Kuće slavnih Kobe Bryant sa postignutih 21 poen.

Treba napomenuti da je ovo prvi put kako je kompletna petorka jednog od favorita za osvajanje naslova prvaka NBA lige napokon zajedno bila na parketu.

Los Angeles Lakersi su iz Orlanda doveli šestostrukog All Star igrača Howarda, a iz Phoenix Sunsa dvostrukog najkorisnijeg igrača lige Stevea Nasha, dok ih je napustio All Star centar Andrew Bynum, koji je u trostrukoj razmjeni igrača ovog ljeta stigao u ekipi Philadelphia 76ersa.