Otac Messi nadomak Peleovog rekorda

Messi je, po okončanju meča s Deportivom, odjurio u bolnicu kako bi se upoznao s naslijednikom (EPA)

Argentinski nogometaš  Lionel Messi po lijepom će pamtiti 20. oktobar, kada je postigao 15. hettrik u španskom prvenstvu u trijumfu njegove Barcelone nad Deportivom u La Coruni (5:4), ali i po nečemu značajnijem – rođenju sina.

Nakon što su Katalonci u dramatičnom meču upisali novu pobjedu, po mnogima najbolji nogometaš svijeta je otišao u bolnicu, a kako je kazao direktor Barce Andoni Zubizarreta, ova posjeta je bila zbog veoma lijepog događaja.

“Pa, ne upoznajete svog sina svaki dan”, kazao je legendarni golman.

U osmom kolu Primere Barcelona je povela 3:0 nakon 18 minuta, ali Deportivo početkom drugog poluvremna, u 47. minuti, uspijeva doći na gol zaostatka (3:4).

Nova nada za domaćine ukazala se dvije minute kasnije, kada je isključen Barcelonin Javier Mascherano, ali ni to goste nije spriječilo da dođu do nove pobjede.

Pobjeda Madriđana

Messi je ove godine u dresu španskog kluba i argentinske reprezentacije postigao ukupno 71 gol, što je samo četiri manje od rekorda kojeg je 1959. godine postavio legendarni Pele sa 75 pogodaka u kalendarskoj godini.

S ovakvim igrama Argentinac bi do 31. decembra trebao oboriti rekord slavnog Brazilca.

Rezultati osmog kola Primere: Deportivo – Barcelona 4:5, Valencia – Athletic Bilbao 3:2, Real Madrid – Celta Vigo 2:0, Malaga – Real Valladolid 2:1.

Nedjelja: Getafe – Levante, Espanyol – Rayo Vallecano, Granada – Real Zaragoza, Osasuna – Real Betis, Real Sociedad – Atletico Madrid.

Ponedjeljak: Sevilla – Mallorca.

Poredak: Barcelona 22, Atletico Madrid 19, Malaga 17, Real Madrid 14, Real Betis 12, Mallorca 11, Sevilla 11, Valencia 11, Real Valladolid 10, Getafe 10, Rayo Vallecano 10, Levante 10, Celta Vigo 9, Real Sociedad 9, Granada 8, Athletic Bilbao 8, Real Zaragoza 6, Deportivo 6, Osasuna 4, Espanyol 2.