Real nije dozvolio da ga Malaga iznenadi

Benzema postiže pobjedonosni pogodak za Real Madrid (Getty Images)

Nogometaši Reala iz Madrida pobijedili su večeras, poslije preokreta, Malagu sa 3:2 u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja.

Tim iz Malage vodio je do 68. minute golovima Sancheza u 10. i Demichelis u 29. minut ali se Madriđani nisu predavali, već su za deset minuta uspjeli stići zaostatak.

Prvo je Khedira smanjio prednost gostiju, a nedugo zatim Higuain je iskoristio grešku protivničke odbrane i izjednačio na 2:2.

U 78. minutu Benzema postigao je pobjedonosni gol, a tim Josea Mourinha nije iskoristio nekoliko izglednih šansi da do kraja susreta poveća prednost.

U ostalim utakmicama Athletic Bilbao nije uspio pobijedi trećeligaša Albacete, a najveća iznenađenja priredili su drugoligaš Alcorcon i član treće lige Mirandes.

Alcorcon je savladao Levante sa 2:1, dok je Mirandes bio siguran protiv Racinga iz Santandera (2:0).

Rezultati prvih utakmica osmine finala Kupa kralja: Real Madrid – Malaga 3:2, Mirandes – Racing 2:0, Alcorcon – Levante 2:1, Albacete – Athletic Bilbao 0:0.

Srijeda: Real Sociedad – Mallorca, Barcelona – Osasuna.

Četvrtak: Cordoba – Espanyol (20), Valencia – Sevilla (22).

Revanš susreti su na programu slijedeće sedmice.