Manchester City uvjerljiv protiv Liverpoola

Liverpool je od 73. minuta igrao sa igračem više jer je zbog drugog žutog kartona isključen Gareth Barry (Getty Images)

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Liverpoola sa 3:0 u utakmici 20. kola engleske Premier lige.

Gosti su na početku meča imali odličnu šansu, ali je pokušaj Downinga uspješno zaustavio golman „Građana“ Hart.

Nekoliko minuta kasnije uslijedila je kazna. Sergio Aguero doveo je ekipu Roberta Mancinija u vodstvo poslije katastrofalne intervencije golmana „Redsa“ Reine.

Liverpool je u tim trenucima dobro igrao, ali nije uspio iskoristiti terensku incijativu.

Na 2:0 povećao je Yaya Toure u 33. minutu poslije dobro izvedenog kornera Davida Silve, kada je igrač sredine terena sa oko pet metara nadvisio Glena Johnsona i glavom poslao loptu pod prečku nemoćnog Reine.

Gosti su od 73. minuta igrali sa igračem više jer je zbog drugog žutog kartona isključen Gareth Barry, ali to nije smetalo Milneru da nekoliko trenutaka kasnije postavi konačan rezultat sa bijele tačke.

U redovima Liverpoola nije bilo Luisa Suareza koji je odlučio da se ne žali na suspenziju od osam mečeva kojom ga je kaznio Nogometni savez Engleske jer je na rasnoj osnovi vrijeđao nogometaša Manchester Uniteda Patricea Evru.

Rezultati 20. kola: Manchester City – Liverpool 3:0, Tottenham – WBA 1:0, Wigan – Sunderland 1:4.

Odigrano ranije: Fulham – Arsenal 2:1, QPR – Norwich 1:2, Wolverhampton – Chelsea 1:2, Aston Villa – Swansea 0:2, Blackburn – Stoke 1:2.

Srijeda: Everton – Bolton, Newcastle – Manchester United.

Poredak: Manchester City 48 bodova, Manchester United 45, Tottenham 42, Chelsea 37, Arsenal 36, Liverpool 34, Newcastle 30, Stoke 29…