Premiership: Pobjeda Uniteda, poraz Cityja

Igrač Uniteda Chicharito (desno) proslavio je pogodak s Ferdinandom (Reuters)

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su u utorak navečer ekipu Stokea rezultatom 2:0 na Old Traffordu, golovima Chicharita i Berbatova, i tako se ponovo izjednačili s vodećim Manchester Cityjem.

Oba pogotka su ‘Crveni đavoli’ postigli iz jedanaesteraca.

Prvi je pogodio Chicharito u 38. minuti, a zatim i Berbatov u 53. minuti.

Ovim golovima je United osvojio sva tri boda i opet se izjednačio s vodećem Cityjem.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena navijač Evertona je utrčao na travnjak i lisicama se zavezao za gol Cityja, zbog čega je utakmica nakratko prekinuta.

Nogometaši Evertona pobijedili su u utorak navečer u Liverpoolu City rezultatom 1:0 na Goodison Parku, golom Gibsona u 60. minuti susreta.

Iako se igralo otvoreno sa obje strane, a prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka.

Nasri je imao najbolju šansu da dovede svoju ekipu u vodstvo, nakon što je u 36. minuti zatresao prečku.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko odigrao je cijeli susret, u kojem je City pretrpio treći poraz u Premiershipu ove sezone.

Ostali rezultati: Swansea – Chelsea 1:1, Tottenham – Wigan 3:1, Wolverhampton – Liverpool 0:3.

Tabela: 1. Manchester City 54, 2. Manchester United 54, 3. Tottenham 49, 4. Chelsea 41, 5. Arsenal 36 (-1)…

Izvor: Al Jazeera