Trećeligaš Mirandes u polufinalu Kupa kralja

Bankar Infante (crveni dres) najzaslužniji za trijumf Mirandesa (EPA)

Trećeligaš Mirandes nastavio je svoju bajku u nogometnom Kupu kralja nakon što je u utorak navečer, pogotkom u sudijskoj nadoknadi, savladao Espanyol na svom terenu i izborio plasman u polufinale zbog više postignutih golova u gostima.

Gledaoci na stadionu Anduva Municipal, čiji je kapacitet 6.000 gledatelja, ušli su na teren nekoliko trenutaka nakon što je u 92. minuti Cesar Fernandez de la Heras proslijedio loptu u mrežu gostiju iz Barcelone nakon slobodnog udarca Pabla Infantea.

Infante, koji tokom dana radi u banci, postigao je gol za 1:1 deset minuta nakon što je Espanyol poveo u 47. minuti golom Ruija Fontea.

Bankaru iz redova Mirandesa je ovo šesti gol u ovosezonskom izdanju Kupa kralja.

Mirandes je na gostovanju u Barceloni poražen od Espanyola 2:3 i prvi je klub iz treće lige Španije koji se plasirao u polufinale ovog takmičenja nakon što je to uradio Figueres 2002. godine.