Cardiff prvi finalista engleskog Liga kupa

Cardiff je dominirao većim dijelom utakmice, stvarao prilike (Getty Images)

Nogometaši Cardiffa izborili su plasman u finale engleskog Liga kupa, nakon što su u utorak navečer anulirali zaostatak od 0:1 iz prvog meča polufinala i eliminirali rivala iz Championshipa (druga liga) Crystal Palace nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Palace, čiji je kapiten Patrick McCarthy isključen u 77. minuti, izdržao je žestoki pritisak domaćeg Cardiffa kako bi došao do izvođenja penala nakon što je, nakon dvije utakmice, ukupan rezultat glasio 1:1.

Cardiff će u finalu igrati protiv boljeg iz premierligaškog duela Liverpool – Manchester City.

No, nervi “Orlova”, kako se popularno nazivaju nogometaši Crystal Palacea, izdali su ih u “nogometnoj lutriji”, jer su Jermaine Easter, Sean Scannell i Jonathar Parr bili neprecizni sa bijele tačke, pa je Cardiff izborio finale, u kojem će igrati protiv boljeg iz premierligaškog duela Liverpool – Manchester City (prvi meč 1:0).

Meč je dobio na neizvjesnosti nakon što je Anthony Gardner, koji je pogodio za pobjedu Palacea u prvom meču, postigao autogol nakon samo sedam minuta meča, nakon čega su domaćini krenuli u žestoku ofanzivu.

Cardiff je dominirao većim dijelom utakmice, stvarao brojne prilike, ali njegovi igrači nisu bili uspješni u završnicama akcija.

Palace je ostao sa 10 igrača 13 minuta prije kraja regularnog dijela meča, jer je sudija Howard Webb McCarthyju pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton.