La Liga: Real preokretom do pobjede

Ronaldo je u 40 utakmica postigao 50 pogodaka (Getty Images)

Nogometaši Real Madrida zadržali su plus pet bodova nad Barcelonom, nokon što su u nedjelju navečer savladali ekipu Athletic Bilbao sa 4:1 u utakmici 19. kola prvenstva Španije.

Gosti iz Baskije dobro su se držali na Santiago Bernabeu tokom prvog poluvremena, ali je u nastavku njihov otpor srušen sa dva gola Cristijana Ronalda, oba iz penala.

Athletic je poveo preko Llorentea u 13. minuti, desetak minuta kasnije izjednačio je Marcelo, da bi Real do konačnog trijumfa došao golovima Ronalda u 47. i 67. (oba sa bijele tačke), te Callejona u 85. minuti.

U preostaloj utakmici u ponedjeljak se sastaju Villareal i Sporting Gijon.

Rezultati: Levante – Zaragoza 0:0, Malaga – Barcelona 1:4, Osasuna – Valencia 1:1, Rayo Vallecano – Mallorca 0:1, Racing Santander – Getafe 1:2, Espanyol – Grenada 3:0, Betis – Sevilla 1:1, Sociedad – Athletico Madrid 0:4.

Tabela: Real Madrid 49, Barcelona 44, Valencia 35, Levante 31, Espanyol 28, Osasuna 27, Athletic Bilbao, Atletico Madrid 26…