Serie A: Janković strijelac za Genou

Šveđanin Zlatan Ibrahimović postigao je dva gola za Milan (Reuters)

Nogometaši Milana zadržali su korak za vodećim Juventusom, pošto su u nedjelju u gostima pobijedili ekipu Novare sa 3:0 (0:0) u utakmici 19. kola italijanske Serije A.

Šveđanin Zlatan Ibrahimović bio je strijelac dva pogotka za Milaneze, koji su u drugom poluvremnu nadoknadili propuštene šanse iz prvih 45 minuta.

Udinese je, golovima Armera u prvom i Di Natalea na početku drugog poluvremena, upisao pobjedu protiv Catanije, koja je tek u finišu uspjela smanjiti rezultat preko Lodija.

Srbijanski internacionalac D ušan Basta odigrao je čitav susret za crno-bijele.

U pravoj goleadi Palermo je sa 5:3 pobedio Genou, a srbijanski reprezentativac Boško Janković postigao je pogodak za goste u 89. minutu, kada je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Siena je bila na dobrom putu da pobijedi Napoli, Cavani nije iskoristio penal, a kazna je uslijedila u 86. minutu preko Pandeva.

Rezultati 19. kola: Bologna – Parma 0:0, Cagliari – Fiorentina 0:0, Lecce – Chievo 2:2, Novara – Milan 0:3, Palermo – Genoa 5:3, Siena – Napoli 1:1, Udinese – Catania 2:1.

Tabela: Juventus 41, Milan 40, Udinese 38, Lazio 33, Inter 32, Roma 30, Napoli 29, Genoa 24…