Fulham preokrenuo protiv Arsenala

Stoke City je slavio na gostovanju kod Blackburna (Getty Images)

U susretu 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Wolverhampton 2:1, a pogodak odluke postigao je Frank Lampard u 89. minuti.

Gosti sa Stamford Bridgea poveli su golom Ramiresa u 54. minuti, a izjednačio je Stephen Ward u 84. minuti.

Ipak, Chelsea je došao do sva tri boda golom Lamparda u samoj završnici utakmice.

Identičnim rezultatom Stoke City je slavio na gostovanju kod Blackburna, baš kao i Norwich City na gostovanju kod Queens Park Rangersa.

Uspješan dan gostiju upotpunili su i nogometaši Swansea Cityja pobjedom u Birminghamu protiv Aston Ville – 2:0.

Fulham je na svom terenu savladao Arsenal sa 2:1, iako su gosti od 21. minute vodili.

“Topnici” su poveli golom Laurenta Koscielnyja i sve do 85. minute držali su pobjedu u svojim rukama. No, presudilo je isključenje Johana Djouroua u 79. minuti, nakon čega je Fulham s igračem više okrenuo rezultat golovima Stevea Sidwella (85) i Bobbyja Zamore (90).

Rezultati: Aston Villa – Swansea City 0:2 (Dyer 5, Routledge 47), Blackburn – Stoke City 1:2 (Goodwillie 69 – Crouch 17, 45), QPR – Norwich City 1:2 (Barton 11 – Pilkington 42, Morison 83), Wolverhampton – Chelsea 1:2 (Ward 85 – Ramires 54, Lampard 89), Fulham – Arsenal 2:1 (Sidwell 85, Zamora 90 – Koscielny 21).

Poredak: Manchester City 45, Manchester United 45, Tottenham 39, Chelsea 37, Arsenal 36, Liverpool 34, Newcastle 30, Stoke City 29, Norwich City 25, Everton 24, Swansea City 23, Fulham 23, Aston Villa 23, WBA 22, Sunderland 21, Wolverhampton 17, QPR 17, Wigan 15, Blackburn 14, Bolton 13.