Simeoneova prva pobjeda na čelu Atletica

Kolumbijac Falcao, sa dva gola, bio najzaslužniji za pobjedu Atletica (EPA)

Trener Atletica iz Madrida Diego Simeone upisao je pobjedu na svom debiju pred domaćom publikom jer je njegov novi tim savladao Villareal sa 3:0 u španskoj Primera ligi najviše zahvaljujući raspoloženom Radamelu Falcau.

Falcao je načeo mrežu gostiju na stadionu Vincente Calderon u 40. minuti nakon odlične asistencije Adriana Lopeza. Kolumbijski napadač potom je bio siguran sa bijele tačke u 51. minuti nakon što ga je u šesnaestercu oborio Villarealov Gonzalo Rodriguez. Ovo je bio Falcaov 11. gol ove sezone.

Konačni rezultat, 3:0 u korist Atletica, postavio je Diego u 80. minuti.

„Navijači su mi priredili veliku dobrodošlicu, ovo mi je veoma poseban trenutak, i u privatnom i u profesionalom životu“, kazao je Simeone, bivši igrač sredine terena reprezentacije Argentine i Atletica.

„Moramo polako napredovati, još uvijek se upoznajemo, no igrači su spremni uraditi sve što od njih zatražim.“

Villareal, koji je uputio svega dva udarca prema golu domaćina, dok je Atletico ih imao 20, ostao je u zoni za ispadanje iz elitnog ranga španskog nogometa, a u posljednjih 11 utakmica nisu osjetili slast pobjede. Ovo je drugi meč „Žute podmornice“ pod vodstvom novog trenera Josea Moline.

„Moramo se popraviti u svim segmentima igre“, rekao je Molina koji je tokom sezone 1995.96 igrao sa Simeoneom za Atletico kada je klub iz Madrida osvojio i titulu prvaka Španije i Kup kralja. Obojica bivših igrača pozdravljeni su aplauzom pred početak meča.

Isključenje Alvareza

Barcelona je ispustila prednost od dva gola, ali je na kraju savladala Real Betis sa 4:2 koji je meč okončao sa 10 igrača.

Činilo se kako je tim Pepa Guardiole na domak lake domaće pobjede nakon što je, već u 12. minuti, poveo golovima Xavija Hernandeza i Lionela Messija.

No, Ruben Castro je pogodio za goste na stadionu Camp Nou 20 minuta kasnije, što je prvi gol koji je Barca primila ove sezone na svom terenu, da bi prednost domaćina u 52. minuti anulirao Roque Santa Cruz.

Barcelona nije mogla doći do gola sve dok Betisov Mario Alvarez nije dobio drugi žuti karton u 70. minuti.

Pet minuta Nakon isključenja, Alexis Sanchez je postigao pobjedonosni pogodak, da bi konačni rezultat postavio Messi iz penala.

Rezultati: Barcelona – Real Betis 4:2, Sporting Gijon – Malaga 2:1, Athletic Bilbao – Levante 3:0, Osasuna – Racing Santander 0:2, Atletico Madrid – Villareal 3:0, Granada – Rayo Vallecano 1:2, Mallorca – Real Madrid 1:2, Real Zaragoza – Getafe 1:1, Sevilla – Espanyol 0:0, Valencia – Real Sociedad 0:1.

Poredak: Real Madrid 46 bodova, Barcelona 41, Valencia 34, Levante 30, Athletic Bilbao 26, Osasuna 26, Sevilla 25, Malaga 25, Espanyol 25, Atletico Madrid 23, Real Betis 22, Rayo Vallecano 22, Getafe 21, Real Sosiedad 21, Racing 20, Mallorca 19, Granada 19, Sporting Gijon 18, Villareal 16, Real Zaragoza 11.