Levante, Espanyol i Valencia u četvrtfinalu

Pobjeda Seville od 2:1 nad Valenciom nije bila dovoljna za prolaz dalje (Reuters)

Nogometaši Levantea, Espanyola i Valencije plasirali su se u četvrtfinale španskog Kupa kralja, pošto su u srijedu navečer u revanš utakmicama osmine finala bili uspješniji u susretima s Alcorconom, Cordobom i Sevillom.

Levante se probio u četvrtfinale prvi put poslije 70 godina, savladavši drugoligaša Alcorcon sa 4:0, nakon poraza u prvom meču od 2:1.

Pogotke za Levante su postigli Barkero, Salvador, Iborra i Suarez.

Iako je već u 35. minuti rezultat glasio visokih 3:0 za Espanyol, drugoligaš Cordoba se nije predavao te su u rasponu od devet minuta smanjili na 3:2.

Valencia je prošla dalje u susretu sa Sevillom zahvaljujući pogotku u gostima.

Ipak je Vazquez dvije minute prije kraja postavio konačnih 4:2 te hattrickom u toj utakmici izbacio Cordobu.

Prvi meč je završio rezultatom 1:2.

Iako je Sevilla u uzvratnoj utakmici pobijedila sa 2:1, prva utakmica je završila rezultatom 1:0 u korist Valencije, te su tako obezbijedili prolaz dalje.

Plasman u četvrtinale ranije su izborili Real Madrid, Mirandes i Mallorca, a u preostalim revanš utakmicama u četvrtak igraju Atletic Bilbao – Albasete (prvi meč 0:0) i Osasuna – Barcelona (0:4).