Vaterpolisti Srbije pobijedili Crnu Goru

Udovičić postigao 300. gol za reprezentaciju Srbije (EPA)

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je danas selekciju Crne Gore sa 7:6 (3:1, 1:3, 2:1, 1:1), u drugom kolu turnira „Samaridis kup“ na grčkom ostrvu Hiosu. Ovo je prva pobjeda srbijanskih vaterpolista na turniru, nakon što su jučer na startu poraženi od Španaca 10:11.

Prijateljski susret donio je takmičarsku utakmicu u kojoj se rivali nisu štedili do samog kraja. Srbija je odlično počela meč i u prvoj četvrtini mogla je i više od tri puta matirati golmana Crne Gore.

Kada su prilike propuštene, neke i sa igračem više, Crna Gora je uspjela da uhvati ritam i sredinom drugog dijela povede sa 4:3.

Ipak, selekcija Srbije je uspjela izjednačiti. Potom se igralo gol-za-gol dok je Vanja Udovičić sa dva uzastopna gola osigurao nedostižnu prednost 7:5 četiri minuta prije kraja.

Najbolji i najefikasniji igrač utakmice, Vanja Udovičić, susret će pamtiti i po činjenici da mu je prvi postignuti gol bio jubilarni 300. za nacionalnu reprezentaciju Srbije.