Ancelotti na čelu PSG-a

Italijan Carlo Ancelotti bi u srijedu trebao potpisati ugovor s francuskim prvoligašem Paris Saint-Germaineom PSG), pišu dnevnici L'Equipe i Le Parisien.
Bivši trener Milana i Chelsea te dvostruki pobjednik Lige prvaka trebao bi potpisati ugovor u trajanju od 2,5 godina te tako postati najbolje plaćeni trener u historiji francuskog nogometnog prvenstva, s platom između šest i sedam miliona eura godišnje, javila je Hina.
Kako pišu L'Equipe i Le Parisien, Ancelotti bi trebao s novom ekipom već u nedjelju otputovati na pripreme u Katar i Dubai, gdje će biti do 5. januara, prije svoje prve službene utakmice s PSG-om, ogledom šesnaestine finala francuskog kupa protiv petoligaša Locmine 8. januara u Lorientu.
Anćeloti će biti najplaćeniji trener u historiji francuskog nogometnog prvenstva, s platom između šest i sedam miliona eura godišnje.
Sportski direktor PSG-a Leonardo i Ancelotti se dobro poznaju još iz Milana, gdje je Brazilac bio tehnički direktor.
Ancelotti ima zavidan životopis, sa dva osvojena naslova Lige prvaka (2003. i 2007. s Milanom), jedno svjetsko klupsko prvenstvo (2007. s Milanom), dva Superkupa Evrope (2003. i 2007. s Milanom) i naslov prvaka Italije (2004. s Milanom) te Engleske (2010. s Chelseaom).
Nagađa se da bi njegov dolazak u PSG mogao ‘namamiti’ i druge zvijezde.
Osim Engleza Davida Beckhama, spominju se i imena Brazilaca Kake i Pata te francuskog reprezentativca Maloude.
Izvor: Agencije