Kvartalni gubitak Nokije 1,41 milijardu eura

Finski proizvođač mobilnih telefona Nokia prijavila je gubitak od 1,41 milijardu eura u protekla tri mjeseca.
Prodaja Nokije pala je 19 posto, na 7,4 milijarde eura, dok je prodaja Nokijinog smartphona pala 34 posto, na 1,25 milijardi eura.
Nokia je duže od deceniju bila vodeći proizvođač mobilnih telefona, ali se sada suočava s velikom konkurencijom.
Direktor Nokije Steven Elop rekao je da se kompanija suočava s većim od očekivanih izazova.
Kompanija navodi da je prodala skoro četiri miliona smartphonea Lumia, koji ima Microsoftov softver Windows, što je u skladu s tržišnim predviđanjima.
Tokom prošle sedmice Nokia je upola smanjila cijenu Lumije 900, čime se kompanija nada da će suprostaviti konkurentnim proizvodima iz Samsunga i Appela.
Izvor: Agencije