Likvidiran ubica policajca iz Loznice

Potpredsjednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova te zemlje Ivica Dačić izjavio je da je likvidiran ubica policajca Nikole Krsmanovića.

(Al Jazeera)

Potpredsjednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova te zemlje Ivica Dačić izjavio je da je likvidiran ubica policajca Nikole Krsmanovića.

“Pripadnici policije likvidirali su u okolini Loznice ubicu policajca”, izjavio je Dačić, saopštio je MUP Srbije, a prenosi Tanjug.

Dačić se uputio na mjesto događaja, dodaje se.

MUP Srbije je ranije u petak saopštio da intenzivno traga za Fatonom Hajrizijem koji se sumnjiči da je u Lipničkom Šoru usmrtio policijskog službenika Nikolu Krsmanovića i ranio policajca Vjekoslava Ilića.

Potraga za napadačima

Dačić je u četvrtak rekao “da se najverovatnije radi o terorističkom napadu”, a do tada su bile uhapšene tri osobe.

Istog dana uhapšen je vozač automobila u kom je bio osumnjičeni za pucnjavu, a jučer muškarac u Bijeljini i njegova supruga iz Mladenovca.

U noći sa srijede na četvrtak oko 00:55 u Loznici, prilikom kontrole vozila na kontrolnom punktu u Lipničkom Šoru, policijski službenici stanice granične policije Trbušnica zaustavili su “mercedes”, tutinskih registarskih oznaka, u kojem su se nalazile dvije osobe, prenijela je Anadolija.

Prilikom izlaska iz vozila jedna osoba pucala je iz pištolja, pogodivši policijskog službenika Nikolu Krsmanovića (1990) u grudi, a policijskog službenika Vjekoslava Ilića (1974) u rame, nakon čega je pobjegla. Krsmanović je podlegao povredama.

“Na licu mesta policija je pronašla pasoš osumnjičenog izdat od strane privremenih institucija takozvanog Kosova na ime Hajziri Artan (1991) i nemačku ličnu kartu”, naveo je Dačić.

Srbijanska policija je uhapsila Mithata Hadžića iz Tutina koji se sumnjiči da je osumnjičenog automobilom preuzeo u Preševu i vozio u pravcu Loznice.

Izvor: Agencije

Reklama