Sud BiH odbio žalbe Nešića, Lučića i Dakića, ostaju u pritvoru

Sud je donio rješenje 30. decembra kojim su kao neosnovane odbijene žalbe branilaca, te osumnjičeni ostaju u pritvoru.

Ministar sigurnosti BiH Nenad Nešić (Armin Durgut / PIXSELL)

Sud Bosne i Hercegovine donio je odluku kojom su odbijene žalbe branilaca osumnjičenih ministra sigurnosti BiH Nenada Nešića, te Mladena Lučića i Milana Dakića na rješenje od 28. decembra kojim im je određen pritvor, javlja agencija Anadolija.

Sud je donio rješenje 30. decembra kojim su kao neosnovane odbijene žalbe branilaca, te osumnjičeni ostaju u pritvoru.

Rješenjem Suda BiH od 28. decembra Nešiću, Lučiću i Dakiću određena je mjera pritvora u trajanju do mjesec dana, odnosno do 26. januara 2025. godine ili do nove odluke Suda.

Koruptivna krivična djela

U istrazi koju Tužilaštvo Bosne i Hercegovine provodi zajedno sa Upravom za organizovani kriminal MUP-a bh. entiteta Republike Srpske u predmetu za koruptivna krivična djela, 26. decembra lišeni su slobode Nešić, Milan Dakić, direktor preduzeća Putevi RS, Lučić i još četiri osobe.

Osumnjičeni da su kao rukovodioci Puteva RS-a i osobe koje su poslovale sa tom kompanijom, počinili krivična djela – udruživanje radi činjenja krivičnih djela, pranje novca, zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja i primanje mita.

Iz Suda BiH podsjećaju da se Nešić, Lučić i Dakić terete da su počinili krivična djela udruživanje radi činjenja krivičnih djela pranje novca, zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja, zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja, te primanje mita.

Izvor: Agencije

Reklama