Milatović: Crna Gora ‘nažalost’ doprinijela razaranju Dubrovnika

Crnogorski predsjednik je u Dubrovnik jučer došao radi samita Ukrajina – Jugoistočna Evropa.

Crnogorski predsjednik Jakov Milatović kaže da je važno da politiku devedesetih 'ostavimo iza nas i da, oslobođeni zabluda i skupo plaćenih grešaka iz prošlosti, koračamo naprijed prema zajedničkoj evropskoj budućnost' (Reuters/ Denis Balibouse)

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, učesnik jučerašnjeg samita Ukrajine i Jugoistočne Evrope u Dubrovniku, u četvrtak je na društvenoj platformi X napisao kako je taj grad na jugu Hrvatske bio žrtva tragičnih ratnih događanja, čemu je “nažalost” doprinijela tadašnja politika Crne Gore.

“Prije 33 godine ovaj grad bio je žrtva tragičnih ratnih dešavanja u kojima je pretrpio značajna stradanja i razaranja, čemu je, nažalost doprinijela i tadašnja politika naše zemlje”, napisao je Milatović na X-u, objavivši fotografije svoje šetnje Dubrovnikom.

Nastavite čitati

list of 4 itemsend of list

Grad je nazvao “draguljem hrvatskog primorja i jednim od najznačajnijih kulturno-historijskih centara na Mediteranu”.

“Važno je da politiku devedesetih ostavimo iza nas i da, oslobođeni zabluda i skupo plaćenih grešaka iz prošlosti, koračamo naprijed prema zajedničkoj evropskoj budućnosti”, dodao je crnogorski lider.

Saveznici u NATO-u

Crnogorski predsjednik je u Dubrovnik došao radi samita Ukrajina – Jugoistočna Evropa, koji su zajednički organizirali ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski i hrvatski premijer Andrej Plenković.

U oktobru 1991. više od 13.000 pripadnika jugoslovenske vojske, uz pomoć srpskih i crnogorskih rezervista, napali su s kopna, mora i iz zraka područje Dubrovnika i jug Hrvatske.

Hina navodi kako su, tokom srpsko-crnogorske agresije na dubrovačko područje koja je trajala do maja 1992, poginula 184 hrvatska vojnika i 92 civila, a ranjeno je više od 1.500 osoba.

Hrvatska i Crna Gora danas su saveznice u NATO savezu.

Izvor: Agencije

Reklama