Đukanović podnosi ostavku, Živković na čelu DPS-a
Predsjednik Demokratske partije socijalista podnijet će ostavku na tu funkciju, a vršilac dužnosti predsjednika stranke bit će šef Kluba poslanika u Skupštini Crne Gore.

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Crne Gore Milo Đukanović podnijet će ostavku na tu funkciju, a vršilac dužnosti predsjednika stranke bit će Danijel Živković, sada šef Kluba poslanika u Skupštini Crne Gore.
To je za Al Jazeeru potvrdio izvor iz DPS-a, koji je kazao da je odluka donesena na sjednici Predsjedništva te partije u srijedu u Podgorici.
Isti izvor kazao je da će Đukanovićeva ostavka biti ozvaničena na sjednici Glavnog odbora stranke, koja je zakazana za četvrtak u podne.
Đukanović je bio na čelu DPS-a od 1998. godine, odnosno 25 godina, a o ovoj odluci informirao je partijske kolege.
Poraz na predsjedničkim izborima
Tokom predsjedavanja strankom bio je četiri puta crnogorski premijer i u dva mandata predsjednik Crne Gore.
Odlazeći predsednik Crne Gore, koji je u nedjelju poražen na izborima, ranije je rekao da je njegovo povlačenje bilo na stolu na Kongresu DPS-a 2021. godine, ali je tada zaključeno da nije vrijeme za to.
Đukanović je polovinom marta najavio da će se povući sa funkcije čelnika DPS-a.
Tada je kazao da unutarpartijski izbori u DPS-u dolaze nakon predsjedničkih i prijevremenih parlamentarnih izbora u roku od 60 do 90 dana nakon završetka izbora.