U Srbiji revakcinisano više od milion ljudi

Prvu dozu doze dobilo je 1.435.000, a dvije 1.017.000 osoba, izjavio je državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek.

Od utorka će vakcinacija bez zakazivanja biti dostupna u još 50 mjesta u Srbiji, najavljeno je (Anadolija)

U Srbiji je prvu dozu vakcine protiv korona virusa primilo 1.435.000 osoba, a revakcinisano je 1.017.000 ljudi, izjavio je državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek.

Srbija će u aprilu dobiti milionske doze vakcina i to Pfizer, Sputnik V, Sinopharm, kao i vakcine iz COVAX programa, rekao je Đerlek za RTS, prenijela je Anadolija.

Najavio je i otvaranje punktova za vakcinaciju na kojima neće biti potreban poziv od utorka u još najmanje 50 gradova, te je pozvao građane da se vakcinišu.

‘Bitni brzina i masovnost’

„Bitna je brzina i masovnost. Nemojmo da čekamo ako želimo da ovo leto idemo na odmor i da se vratimo normalnom životu”, dodao je.

“Nije problem u vakcinama već u nama. Imaćemo vakcine svih proizvodjača, biće ih za svakog ko želi da se vakciniše”, kazao je Đerlek, dodaje Beta.

Izvor: Agencije

Reklama