U Srbiju stigao lijek protiv korona virusa
Imamo za 11.500 ljudi, a bit će za 50.000 ljudi, napisao je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.

Predsjednik Aleksandar Vučić saopštio je danas da je u Srbiju stigao lijek protiv korona virusa, američke kompanije MSD.
“Ovo što držim u ruci je novi lek. To su tablete, a jedna kutija dovoljna je za pacijenta. Imamo za 11.500 ljudi, a biće za 50.000 ljudi”, rekao je Vučić u video obraćanju, objavljenom na instagram nalogu Budućnostsrbije.
Očekuje se i lijek Pfizera
On je pojasnio da će lijek pomoći ljudima u prvih pet dana nakon pozitivnog rezultata, a namijenjen je prije svega najugroženijima, gojaznijim, dijabetičarima i kardiovaskularnim bolesnicima.
“Lijek spašava živote, sprječava smrtnost u ogromnom procentu”, poručio je Vučić, prenio je Tanjug.
Predsjednik je najavio i da se u prvom kvartalu sljedeće godine očekuje lijek američkog Pfizera.