Ponavljanje izbora u Srbiji na 234 biračka mjesta obavit će se 1. jula

Republička izborna komisija Srbije donijela je odluku da se izbori na ukupno 234 biračka mjesta, gdje je glasanje poništeno, održe 1. jula od sedam do 20 sati.
Prethodno je donijeto Rješenje o ponavljanju glasanja na 110 biračkih mjesta u Srbiji gdje se ne mogu utvrditi rezultati izbora zbog logičko-računskih grešaka i formalnih nepravilnosti ili zato što zapisnik nije potpisao nijedan član biračkih odbora, javlja Tanjug.
RIK je odbio prijedlog Željke Radete da se izvrši uvid u glasački materijal i otvore vreće sa svih tih biračkih mjesta jer postoje nelogičnosti u zapisnicima u radu biračkih odbora.
Novi birački odbori
Pojedini članovi RIK-a pitali su kako će se organizovati izbori u poplavljenim područjima ili zbog korone, a predsjednik Komisije Vladimir Dimitrijević rekao je da će se tokom dana to razmotriti sa nadležnim štabovima.
Za ponovljeno glasanje bit će formirani i novi birački odbori.
Na prethodnoj sjednici RIK-a poništeno je glasanje na više od stotinu biračkih mjesta, jer se u kutijama nalazilo više glasačkih listića nego što je birača glasalo.
Izvor: Agencije