‘Igman’ izrazio žaljenje zbog situacije u kojoj su našli građani BiH

Privredno društvo “Igman” dd Konjic izrazilo je danas “najiskrenije žaljenje zbog situacije u kojoj smo se trenutno svi našli.”
U saopćenju koje potpisuje, predsjednik Nadzornog odbora “Igmana” Džemail Ćibo navodi da iskreno suosjećaju sa svim oboljelim i žele im brz oporavak.
“Kao što znate, svi radnici Privrednog društva “Igman” dd Konjic se nalaze na 15-dnevnom, kolektivnom godišnjem odmoru, koji inače ovo preduzeće već duži niz godina praktikuje. Istina ove godine, zbog svima nama poznatih razloga nešto ranije. Danas i narednih dana radi se detaljna dezinfekcija i deratizacija kako prostorija uprave, tako i svih proizvodnih pogona Privrednog društva “Igman” Konjic”, navodi se u saopćenju.
Iz društva “Igman” je ranije saopćeno da je direktor kompanije pozitivan na korona virus. U “Igmanu” je prošle prije deset dana održana svečanost povodom 70 godina firme, na kojoj je bio jedan direktor iz Srbije za kojeg je kasnije utvrđeno da je zaražen.
Na ovom skupu bilo je 180 zvanica.
Iz ovog društva sada poručuju svojim radnicima, kupcima, kooperantima i građanima da se “Igman” znao nositi i odgovoriti zadacima u mnogo težim i složenijim uslovima, te će zajedno i ovo prevazići.
Radnici da ostanu u izolaciji
“Imajte povjerenja i strpljenja, molimo vas. Po isteku kolektivnog godišnjeg odmora, nadležni organi Privrednog društva “Igman” dd Konjic će, u zavisnosti od složenosti situacije na terenu, pokrenuti proces proizvodnje, uz uvažavanje svih mjera zaštite na radu i zdravlja svakog pojedinog radnika”, ističe se u saopćenju.
Obećavaju da će učiniti sve što je u njihovoj mogućnosti, da ostvare planiranu proizvodnju u 2020. godini (najveću u historiji Igmana), jer za to imaju potrebne kapacitete, spremnost i želju.
“Pozivamo radnike i ostale građane da ostanu kod svojih kuća, poštujući naredbe kriznih štabova, jer će jedino tako zaštiti sebe i druge, a uz to i pomoći svima nama da po isteku roka od 15 dana budemo spremni nastaviti sa radom i proizvodnjom. Bit ćemo ponos grada, države kao što smo to i do sada bili”, zaključuje se u saopćenju za javnost Nadzornog odbora “Igmana”.
Izvor: Agencije