Kosovo: Uhapšene 23 osobe osumnjičene za korupciju

Policija je tokom operacije oduzela relevantne dokaze koji će se koristiti u sudskom postupku (Ilustracija)

Policija Kosova saopštila je večeras da su 23 osobe uhapšene zbog sumnje da su umiješane u zloupotrebu službenog položaja ili ovlaštenja i uzimanje mita.

Istragu je u januaru 2019. godine započela Direkcija za privredni kriminal, po odobrenju Osnovnog tužilaštva u Prištini, prenosi agencija Beta.

Tokom današnjeg dana policijska operacija bila je usredsređena na Ministarstvo infrastrukture – Odjeljenje za vozačke dozvole i na jednu auto-školu u Kosovu Polju.

Vozačke dozvole bez testova

„Sumnja se da su osumnjičeni omogućili zainteresovanima da dobiju vozačku dozvolu različitih kategorija bez provođenje potrebnih testova, u gotovinskom ekvivalentu u zavisnosti od kategorije vozačke dozvole, od 400 do 1.000 eura“, saopštila je policija.

Od uhapšenih, 16 su zvaničnici Ministarstva infrastrukture iz Odjeljenja za vozačke dozvole, jedan je menadžer auto-škole, tri su doktori, jedan psiholog, a dvojica su suvlasnici jedne auto-škole.

Policija je tokom operacije oduzela relevantne dokaze koji će se koristiti u sudskom postupku, navedeno je u saopštenju.

Izvor: Agencije


Reklama