Promoviranje međureligijskog dijaloga: Kafe-druženje vjerskih lidera u Sarajevu

Published On 30 Jun 2018
|Ažurirano: 30 Jun 2018 06:15 PM (GMT+2)
Na zajedničku inicijativu reisu-l-uleme Husein-ef. Kavazovića, kardinala Vinka Puljića, mitropolita Hrizostoma i gospodina Jakoba Fincija 28. juna upriličeno je kafe-druženje u Sarajevu.
Riječ je o druženju koje nije imalo radni karakter, a proteklo je u ugodnoj atmosferi uz neformalne zajedničke teme, objavio je u subotu na svojoj Facebook stranici Muhamed Jusić, savjetnik za medije reisu-l-uleme Kavazovića.
Ova inicijativa bi trebala prerasti u tradiciju, a domaćin slijedećeg druženja je reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH.
Kardinal Puljić je bio domaćin ovog prvog poslijepodnevnog druženja.
Izvor: Agencije