Vrnjačka Banja: Proglašena vanredna situacija zbog poplava

U poplavama je pričinjena velika materijalna šteta (Tanjug)

Na dijelu teritorije opštine Vrnjačka Banja danas je proglašena vanredna situacija zbog bujičnih poplava koje su, u noći između subote i nedjelje, zadesile neka tamošnja naselja.

Kako se navodi u saopštenju opštinske informativne službe, predsjednik opštine Boban Ðurović je, na prijedlog Štaba za vanredne situacije, proglasio vanrednu situaciju u slivovima Gračačke, Otročke i Rsovačke rijeke. 

Pričinjena je velika materijalna šteta na objektima uslijed bujičnih poplava koje su, u noći između subote i nedjelje, zadesile naseljena mesta Gračac, Otroci i Rsavci.

Voda prodrla u domaćinstva

Bujične poplave su potpuno uništile nekoliko velikih mostova, na koji način je prekinuta putna komunikacija sa više domaćinstava u ugroženom području.

Voda je nosila stoku, automobile, traktore i poljoprivredne mašine, i prodrla u više domaćinstava. 

Svi resursi uključeni su kako bi se najhitnije normalizovao život građana, ističe se u saopštenju i dodaje da se komisije za procjenu štete već nalaze na terenu.

Izvor: Agencije


Reklama