Južna Dalmacija danima bez struje

Više desetina hiljada ljudi u Dalmaciji je u elementarnoj snježnoj nepogodi ostalo bez struje.
Osim oko 5.000 ljudi u Imotskoj krajini, i najjužnija naselja u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist i Gradac, zatim Ploče Rogotin i Sućurje, od 7 sati ujutro u subotu ostali su bez električne energije, kao i bez informacija kada će je dobiti.
Nikša Laušić, pomoćnika direktora Hrvatske elektroprivrede(HEP) za Dalmaciju, kazao je da bez struje područje od Opuzena do Drvenika te Sućuraj na Hvaru.
Budući su prelomljeni metalni stupovi dalekovoda zbog težine leda nakupljenog na žice, popravak je u skorom roku nemoguće izvesti.
Ništa bolja situacija nije ni u dolini Neretve, a snijeg je paralizirao život u ovomkraju.
Uz brdska područja općina Kula Norinska i Pojezerje, koji su odsječeni od svijeta, kritično je stanje i u Metkoviću i Pločama.
Budući su prelomljeni metalni stupovi dalekovoda zbog težine leda nakupljenog na žice, popravak je u skorom roku nemoguće izvesti.
U Pločama već treći dan nema struje.
S vodom je situacija nešto bolja, no često je nestaje i nije upotrebljiva za piće.
Trgovine ne rade, opskrba stanovništva je jako loša.
Kruh se prodaje u samo nekoliko dućana koji rade.
Zbog prekida električne energije, ne rade ni gradske pekare, pa se za kupovinu kruha čekaju redovi.
Ljudi se smrzavaju u stanovima i kućama.
Izvor: Agencije