Tijelo britanskog tajkuna Mikea Lyncha izvučeno iz olupine njegove superjahte
Lynchova 18-godišnja kćerka Hannah još se vodi kao nestala, tijela ostale četiri osobe koje su nestale kada je brod potonuo izvučena su iz jahte jučer.
Tijelo britanskog tehnološkog magnata Mikea Lyncha izvučeno je iz olupine njegove porodične jahte koja je potonula u ovoj sedmici u blizini obale Sicilije tokom snažne oluje, saopštio je izvor blizak operaciji spašavanja.
Lynchova 18-godišnja kćerka Hannah još se vodi kao nestala, kazao je izvor. Tijela ostale četiri osobe koje su nestale kada je brod potonuo izvučena su iz jahte jučer.
Nastavite čitati
list of 4 itemsEU traži da Apple otvori operativni sistem za konkurenciju
Američko ministarstvo traži 100 miliona dolara za rušenje mosta u Baltimoru
SAD: Iran pokušao utjecati na izbore porukama Bidenovom štabu
Bayesian pod britanskom zastavom, 56 metara dugačka superjahta s 22 putnika i članova posade, bila je usidrena u luci Porticello, blizu Palerma, nestala je pod valovima u nekoliko minuta nakon žestoke oluje koja ju je zahvatila.
Lynch, 59, bio je jedan od najpoznatijih tehnoloških poduzetnika u Ujedinjenom Kraljevstvu i pozvao je prijatelje da mu se pridruže na jahti kako bi proslavili njegovu nedavnu oslobađajuću presudu u velikom suđenju za prevaru u Sjedinjenim Američkim Državama.
Spasioci i dalje na terenu
Osim Lyncha i njegove kćerke, ostali ljudi koji nisu uspjeli pobjeći s broda bili su Judy i Jonathan Bloomer, neizvršni predsjednik Morgan Stanley International, i Clifford Chance, advokat Chris Morvillo i njegova supruga Neda Morvillo.
Petnaest ljudi, uključujući Lynchovu suprugu, uspjelo je pobjeći na sigurno, dok je tijelo kuhara na brodu, kanadskog državljanina Antigue Recalda Thomasa, pronađeno u blizini olupine nekoliko sati nakon katastrofe.
Spasioci specijalisti pretražuju unutar trupa potonule jahte posljednja tri dana, ali su operacije bile zahtjevne zbog dubine i skučenosti mjesta koje ronioci pretražuju, saopćili su vatrogasci.
Oni su usporedili napore s onima koji su poduzeti, u većem obimu, za Costa Concordia, luksuzni brod za krstarenje koji se prevrnuo kod talijanskog otoka Giglio u siječnju 2012., usmrtivši 32 osobe, prenosi Reuters.