Nova saslušanja zbog nesreće u Novom Sadu
U padu nadstrešnice na željezničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra poginulo je 14 osoba, a više ih je povrijeđeno.
U Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu dosad je saslušano 66, a naloženo saslušanje još pet osoba, zbog obrušavanja dijela nadstrešnice Željezničke stanice u Novom Sadu 1. novembra, kada je stradalo 14 osoba.
Iz Tužilaštva dodaju da je u okviru predistražnog postupka, u toku građevinsko vještačenje kako bi se utvrdio uzrok pada nadstrešnice, kao i analize uzoraka građevinskih ostataka koje se sprovode po naredbi Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, prenosi Tanjug.
Nastavite čitati
list of 4 itemsIzvori Reutersa: Američki proizvođač čipova pod povećalom u EU
Izraelski mediji: Ono što vojnici i oficiri rade u Gazi izlaže ih riziku kaznenog progona
U Tuzli uhapšen profesor gitare, sumnjiči se za seksualno zlostavljanje maloljetnika
Po završetku vještačenja i utvrđivanja uzroka pada nadstrešnice, tužilaštvo će biti u mogućnosti utvrditi odgovornost za učinjene propuste koji su doveli do tragične posljedice, navodi se u saopštenju.
Protesti protiv vlade
Ostavku je zbog tragedije do sada podnio jedino ministar građevine, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić, rekavši da to čini “iz moralnih razloga”, ali da ne osjeća krivicu za smrt 14 ljudi.
Najviši državni dužnosnici, među kojima je premijer Miloš Vučević i predsjednik Aleksandar Vučić, rekli su da Vesićeva ostavka neće biti jedina jer se, uz kaznenu, očekuje i politička odgovornost za nesreću.
Vlast tvrdi da nadstrešnica nije bila dio rekonstrukcije stanice, dok se u javnosti i na društvenim mrežama objavljuju fotografije i snimke na kojima se vide radovi na nadstrešnici, uz brojne verzije i tumačenja šta je moglo biti uzrokom i razlogom njenog pada.
Nesreća je potakla masovne proteste. Opozicija, uz ostavke premijera Miloša Vučevića i vlade, traži i ostavku gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića, te objavljivanje svih tajnih ugovora vezanih za rekonstrukciju željezničke stanice.