Kim Jong-un posjetio raketne baze, govorio o američkoj prijetnji
Američka strateška nuklearna sredstva predstavljaju ‘sve veću prijetnju’ sigurnosnom okruženju Sjeverne Koreje.

Sjevernokorejski čelnik Kim Jong-un posjetio je strateške raketne baze i ispitao spremnost “za akciju strateškog odvraćanja” dok je američke strateške nuklearne sposobnosti nazvao prijetnjom, izvijestili su u srijedu državni mediji.
Američka strateška nuklearna sredstva predstavljaju “sve veću prijetnju” sigurnosnom okruženju Sjeverne Koreje i dugoročne prijetnje zahtijevaju “temeljno i oštro” protivdjelovanje sjevernokorejskih nuklearnih snaga, prenijela je novinska agencija Hina, pozivajući se na KCNA.
Nastavite čitati
list of 4 items- list 1 of 4Kako do mira u Gazi: Evropska unija podijeljena
- list 2 of 4Južni Kavkaz izmiče ruskom stisku
- list 3 of 4Izrael planira da na ruševinama Rafaha formira koncentracionu zonu za Palestince
- list 4 of 4BRICS upozorava na carine, Trump prijeti novim nametima
Modernizacija oružanih snaga
Kim je, također, pozvao na modernizaciju oružanih snaga davanjem prioriteta strateškim raketnim snagama u budućnosti, nazvavši to “važnim načelom strategije izgradnje nacionalne odbrane”.
Tokom posjete raketnim bazama s njim je bila njegova utjecajna sestra Kim Yo-jong i Kim Jong-sik, prva zamjenica direktora Odjela Centralnog komiteta vladajuće Radničke stranke Koreje, izvijestila je KCNA.
KCNA nije navela kada se se dogodila posjeta.