Kim Jong-un posjetio raketne baze, govorio o američkoj prijetnji

Američka strateška nuklearna sredstva predstavljaju ‘sve veću prijetnju’ sigurnosnom okruženju Sjeverne Koreje.

Kim je pozvao na modernizaciju oružanih snaga davanjem prioriteta strateškim raketnim snagama u budućnosti (EPA-EFE/KCNA)

Sjevernokorejski čelnik Kim Jong-un posjetio je strateške raketne baze i ispitao spremnost “za akciju strateškog odvraćanja” dok je američke strateške nuklearne sposobnosti nazvao prijetnjom, izvijestili su u srijedu državni mediji.

Američka strateška nuklearna sredstva predstavljaju “sve veću prijetnju” sigurnosnom okruženju Sjeverne Koreje i dugoročne prijetnje zahtijevaju “temeljno i oštro” protivdjelovanje sjevernokorejskih nuklearnih snaga, prenijela je novinska agencija Hina, pozivajući se na KCNA.

Nastavite čitati

list of 4 itemsend of list

Modernizacija oružanih snaga

Kim je, također, pozvao na modernizaciju oružanih snaga davanjem prioriteta strateškim raketnim snagama u budućnosti, nazvavši to “važnim načelom strategije izgradnje nacionalne odbrane”.

Tokom posjete raketnim bazama s njim je bila njegova utjecajna sestra Kim Yo-jong i Kim Jong-sik, prva zamjenica direktora Odjela Centralnog komiteta vladajuće Radničke stranke Koreje, izvijestila je KCNA.

KCNA nije navela kada se se dogodila posjeta.

Izvor: Agencije

Reklama