Siemens će Sydneyu isporučiti vozove metroa bez vozača

Za 900 miliona eura njemačka kompanija će isporučiti 12 automatiziranih vozova, signalnu tehnologiju i automatska vrata na platformama.

Siemens će opskrbiti australsku metropolu sistemom metroa 'ključ u ruke' (Reuters)

Njemački konglomerat Siemens opskrbit će australsku metropolu Sydney sistemom metroa “ključ u ruke”, s vozovima kojima neće upravljati vozači, objavila je kompanija.

Nova linija će povezivati četvrt St. Marys s novim međunarodnim aerodromom Western Sydney, koja je u izgradnji, prenosi Hina.

Za 900 miliona eura Siemens će isporučiti 12 automatiziranih vozova, signalnu tehnologiju i automatska vrata na platformama.

Od prihoda 9,7 milijardi eura

Osigurat će i integraciju sistema i puštanje u pogon te održavati vozove u sljedećih 15 godina.

U fiskalnoj 2022. godini grupa Siemens Mobility Business je ostvarila 9,7 milijardi eura prihoda od prodaje i zapošljavala 38.000 ljudi.

Izvor: Agencije

Reklama