Siemens će Sydneyu isporučiti vozove metroa bez vozača
Za 900 miliona eura njemačka kompanija će isporučiti 12 automatiziranih vozova, signalnu tehnologiju i automatska vrata na platformama.

Njemački konglomerat Siemens opskrbit će australsku metropolu Sydney sistemom metroa “ključ u ruke”, s vozovima kojima neće upravljati vozači, objavila je kompanija.
Nova linija će povezivati četvrt St. Marys s novim međunarodnim aerodromom Western Sydney, koja je u izgradnji, prenosi Hina.
Za 900 miliona eura Siemens će isporučiti 12 automatiziranih vozova, signalnu tehnologiju i automatska vrata na platformama.
Od prihoda 9,7 milijardi eura
Osigurat će i integraciju sistema i puštanje u pogon te održavati vozove u sljedećih 15 godina.
U fiskalnoj 2022. godini grupa Siemens Mobility Business je ostvarila 9,7 milijardi eura prihoda od prodaje i zapošljavala 38.000 ljudi.