Put do Ukrajine i Poljske

Portugal je u baražu eliminirao Bosnu i Hercegovinu (EPA)
Portugal je u baražu eliminirao Bosnu i Hercegovinu (EPA)

Grupa A

Reprezentacija OU POB NER POR DG PG GR Bodovi
Njemačka 10 10 0 0 34 7 +27 30
Turska 10 5 2 3 13 11 +2 17
Belgija 10 4 3 3 21 15 +6 15
Austrija 10 3 3 4 16 17 -1 12
Azerbejdžan 10 2 1 7 10 26 -16 7
Kazahstan 10 1 1 8 6 24 -18 4

Rezultati: Kazahstan – Turska 0:3, Belgija – Njemačka 0:1, Turska – Belgija 3:2, Austrija – Kazahstan 2:0, Njemačka – Azerbejdžan 6:1, Kazahstan – Belgija 0:2, Austrija – Azerbejdžan 3:0, Njemačka – Turska 3:0, Azerbejdžan – Turska 1:0, Kazahstan – Njemačka 0:3, Belgija – Austrija 4:4, Austrija – Belgija 0:2, Njemačka – Kazahstan 4:0, Turska – Austrija 2:0, Belgija – Azerbejdžan 4:1, Kazahstan – Azerbejdžan 2:1, Austrija – Njemačka 1:2, Belgija – Turska 1:1, Azerbejdžan – Njemačka 1:3, Azerbejdžan – Belgija 1:1, Turska – Azerbejdžan 2:1, Njemačka – Austrija 6:2, Azerbejdžan – Kazahstan 3:2, Austrija – Turska 0:0, Azerbejdžan – Austrija 1:4, Turska – Njemačka 1:3, Belgija – Kazahstan 4:1, Kazahstan – Austrija 0:0, Njemačka – Belgija 3:1, Turska – Azerbejdžan 1:0.


Grupa B

Reprezentacija OU POB NER POR DG PG GR bodovi
Rusija 10 7 2 1 17 4 +13 23
Irska 10 6 3 2 15 7 +8 21
Armenija 10 5 2 3 22 10 +12 17
Slovačka 10 4 3 3 7 10 -3 15
Makedonija 10 2 2 6 8 14 -6 8
Andora 10 0 0 10 1 25 -24 0

Rezultati: Armenija – Irska 0:1, Andora – Rusija 0:2, Slovačka – Makedonija 1:0, Rusija – Slovačka 0:1, Makedonija – Armenija 2:2, Irska – Andora 3:1, Armenija – Slovačka 3:1, Andora – Makedonija 0:2, Irska – Rusija 2:3, Armenija – Andora 4:0, Makedonija – Rusija 0:1, Slovačka – Irska 1:1, Armenija – Rusija 0:0, Andora – Slovačka 0:1, Irska – Makedonija 2:1, Rusija – Armenija 3:1, Slovačka – Andora 1:0, Makedonija – Irska 0:2, Andora – Armenija 0:3, Rusija – Makedonija 1:0, Irska – Slovačka 0:0, Rusija – Irska 0:0, Makedonija – Andora 1:0, Slovačka – Armenija 0:4, Armenija – Makedonija 4:1, Slovačka – Rusija 0:1, Andora – Irska 0:2, Rusija – Andora 6:0, Irska – Armenija 2:1, Makedonija – Slovačka 1:1.


Grupa C

Reprezentacija OU POB NER POR DG PG GR Bodovi
Italija 10 8 2 0 20 2 +18 26
Estonija 10 5 1 4 15 14 +1 16
Srbija 10 4 3 3 13 12 +1 15
Slovenija 10 4 2 4 11 7 +4 14
Sjeverna Irska 10 2 3 5 9 13 -4 9
Farska Ostrva 10 1 1 8 6 26 -20 4

Rezultati: Estonija – Farska Ostrva 2:1, Farska Ostrva – Srbija 0:3, Estonija – Italija 1:2, Slovenija – Sjeverna Irska 0:1, Srbija – Slovenija 1:1, Italija – Farska Ostrva 5:0, Srbija – Estonija 1:3, Sjeverna Irska – Italija 0:0, Slovenija – Farska Ostrva 5:1, Farska Ostrva – Sjeverna Irska 1:1, Estonija – Slovenija 0:1, Italija – Srbija 3:0, Srbija – Sjeverna Irska 2:1, Slovenija – Italija 0:1, Estonija – Srbija 1:1, Sjeverna Irska – Slovenija 0:0, Farska Ostrva – Slovenija 0:2, Italija – Estonija 3:0, Farska Ostrva – Estonija 2:0, Sjeverna Irska – Farska Ostrva 4:0, Farska Ostrva – Italija 0:1, Slovenija – Estonija 1:2, Sjeverna Irska – Srbija 0:1, Srbija – Farska Ostrva 3:1, Estonija – Sjeverna Irska 4:1, Italija – Slovenija 1:0, Sjeverna Irska – Estonija 1:2, Srbija – Italija 1:1, Italija – Sjeverna Irska 3:0, Slovenija – Srbija 1:0.


Grupa D

Reprezentacija OU POB NER POR DG PG GR Bodovi
Francuska 10 6 3 1 15 4 +11 21
Bosna i Hercegovina 10 6 2 2 17 8 +9 20
Rumunija 10 3 5 2 13 9 +4 14
Bjelorusija 10 3 4 3 8 7 +1 13
Albanija 10 2 3 5 7 14 -7 9
Luksemburg 10 1 1 8 3 21 -18 4

Rezultati: Rumunija – Albanija 1:1, Luksemburg – BiH 0:3, Francuska – Bjelorusija 0:1, Bjelorusija – Rumunija 0:0, Albanija – Luksemburg 1:0, BiH – Francuska 0:2, Luksemburg – Bjelorusija 0:0, Albanija – BiH 1:1, Francuska – Rumunija 2:0, Bjelorusija – Albanija 2:0, Francuska – Luksemburg 2:0, Luksemburg – Francuska 0:2, BiH – Rumunija 2:1, Albanija – Bjelorusija 1:0, Rumunija – Luksemburg 3:1, Rumunija – BiH 3:0, Bjelorusija – Francuska 1:1, Bjelorusija – Luksemburg 2:0, BiH – Albanija 2:0, Luksemburg – Rumunija 0:2, Bjelorusija – BiH 0:2, Albanija – Francuska 1:2, BiH – Bjelorusija 1:0, Luksemburg – Albanija 2:1, Rumunija – Francuska 0:0, BiH – Luksemburg 5:0, Rumunija – Bjelorusija 2:2, Francuska – Albanija 3:0, Albanija – Rumunija 1:1, Francuska – BiH 1:1.


Grupa E

Reprezentacija OU POB NER POR DG PG GR Bodovi
Holandija 10 9 0 1 37 8 +29 27
Švedska 10 8 0 2 31 11 +20 24
Mađarska 10 6 1 3 22 14 +8 19
Finska 10 3 1 6 16 16 0 10
Moldavija 10 3 0 7 12 16 -4 9
San Marino 10 0 0 10 0 53 -53 0

Rezultati: Moldavija – Finska 2:0, Švedska – Mađarska 2:0, San Marino – Holandija 0:5, Švedska – San Marino 6:0, Mađarska – Moldavija 2:1, Holandija – Finska 2:1, Mađarska – San Marino 8:0, Moldavija – Holandija 0:1, Finska – Mađarska 1:2, Holandija – Švedska 4:1, San Marino – Moldavija 0:2, Finska – San Marino 8:0, Mađarska – Holandija 0:4,Švedska – Moldavija 2:1, Holandija – Mađarska 5:3, San Marino – Finska 0:1, Moldavija . Švedska 1:4, Švedska – Finska 5:0, San Marino – Mađarska 0:3, Finska – Moldavija 4:1, Mađarska – Švedska 2:1, Holandija – San Marino 11:0, Finska – Holandija 0:2, Moldavija – Mađarska 0:2, San Marino 0:5, Finska – Švedska 1:2, Holandija – Moldavija 1:0, Mađarska – Finska 0:0, Moldavija – San Marino 4:0, Švedska – Holandija 3:2.


Grupa F

Reprezentacija OU POB NER POR DG PG GR Bodovi
Grčka 10 7 3 0 14 5 +9 24
Hrvatska 10 7 1 2 18 7 +11 22
Izrael 10 5 1 4 13 11 +2 16
Lavija 10 3 2 5 9 12 -3 11
Gruzija 10 2 4 4 7 9 -2 10
Malta 10 0 1 9 4 21 -17 1

Rezultati: Izrael – Malta 3:1, Latvija – Hrvatska 0:3, Grčka – Gruzija 1:1 Gruzija – Izrael 0:0, Malta – Latvija 0:2, Hrvatska – Grčka 0:0, Gruzija – Malta 1:0, Grčka – Latvija 1:0, Izrael – Hrvatska 1:2, Latvija – Gruzija 1:1, Grčka – Izrael 2:1, Hrvatska – Malta 3:0, Gruzija – Hrvatska 1:0, Izrael – Latvija 2:1, Malta – Grčka 0:1, Izrael – Gruzija 1:0, Hrvatska – Gruzija 2:1, Latvija – Izrael 1:2, Grčka – Malta 3:1, Izrael – Grčka 0:1, Gruzija – Latvija 0:1, Malta – Hrvatska 1:3, Hrvatska – Izrael 3:1, Malta – Gruzija 1:1, Latvija – Grčka 1:1, Latvija – Malta 2:0, Grčka – Hrvatska 2:0, Gruzija – Grčka 1:2, Malta – Izrael 0:2, Hrvatska – Latvija 2.0.


Grupa G

Reprezentacija OU POB NER POR DG PG GR Bodovi
Engleska 8 5 3 0 17 5 +12 18
Crna Gora 8 3 3 2 7 7 0 12
Švicarska 8 3 2 3 12 10 +2 11
Vels 8 3 0 5 6 10 -4 9
Bugarska 8 1 2 5 3 13 -10 5

Rezultati: Crna Gora – Vels 1:0, Engleska – Bugarska 4:0, Bugarska – Crna Gora 0:1, Švicarska – Engleska 1:3, Crna Gora – Švicarska 1:0, Vels – Bugarska 0:1, Švicarska – Vels 4:1, Engleska – Crna gora 0:0, Vels – Engleska 0:2, Bugarska – Švicarska 0:0, Engleska – Švicarska 2:2, Crna Gora – Bugarska 1:1, Bugarska – Engleska 0:3, Vels – Crna Gora 2:1, Švicarska – Bugarska 3:1, Engleska – Vels 1:0, Vels – Švicarska 2:0, Crna Gora – Engleska 2:2, Bugarska – Vels 0:1, Švicarska – Crna Gora 2:0.


Grupa H

Reprezentacija OU POB NER POR DG PG GR Bodovi
Danska 8 6 1 1 15 6 +9 19
Portugal 8 5 1 2 21 12 +9 16
Norveška 8 5 1 2 10 7 +3 16
Island 8 1 1 6 6 14 -8 4
Kipar 8 0 2 6 7 20 -13 2

Rezultati: Island – Norveška 1:2, Portugal – Kipar 4:4, Danska – Island 1:0, Norveška – Portugal 1:0, Kipar – Norveška 1:2, Portugal – Danska 3:1, Danska – Kipar 2:0, Island – Portugal 1:3, Kipar – Island 0:0, Norveška – Danska 1:1, Island – Danska 0.2, Portugal – Norveška 1:0, Norveška – Island 1:0, Kipar – Portugal 0.4, Danska – Norveška 2:0, Island – Kipar 1:0, Kipar – Danska 1:4, Portugal – Island 5:3, Norveška – Kipar 3:1, Danska – Portugal 2:1.


Grupa I

Reprezentacija OU POB NER POR DG PG GR Bodovi
Španija 8 8 0 0 26 6 +20 24
Češka 8 4 1 3 12 8 +4 13
Škotska 8 3 2 3 9 10 -1 11
Litvanija 8 1 2 5 4 13 -9 5
Lihtenštajn 8 1 1 6 3 17 -14 4

Rezultati: Litvanija – Škotska 0:0, Lihtenštajn – Španija 0:4, Češka – Litvanija 0:1, Škotska – Lihtenštajn 2:1, Češka – Škotska 1:0, Španija – Litvanija 3:1, Lihtenštajn – Češka 0:2, Škotska – Španija 2:3, Španija – Češka 2:1, Češka – Lihtenštajn 2:0, Litvanija – Španija 1:3, Lihtenštajn – Litvanija 2:0, Litvanija – Lihtenštajn 0:0, Škotska – Češka 2:2, Škotska – Litvanija 1:0, Španija – Lihtenštajn 6:0, Češka – Španija 0:2, Lihtenštajn – Škotska 0:1, Španija – Škotska 3:1, Litvanija – Češka 1:4.

Tablica boja
Reprezentacije koje su se izravno plasirale na Evropsko prvenstvo
Reprezentacije koje su prošle u doigravanje za prolaz.
Reprezentacije koje su ispale iz kvalifikacija.

Baraž

Turska – Hrvatska 0:3 (prvi meč 0:3, drugi meč 0:0)

Estonija – Irska 1:5 (0:4, 1:1)

Češka – Crna Gora 3:0 (2:0, 1:0)

BiH – Portugal (0:0, 2:6)


OU – Odigrane utakmice

POB – Pobjede

NER – Nerješeno

POR – Porazi

DG – Dati golovi

PG – Primljeni golovi

GR – Gol razlika

Izvor: Al Jazeera i agencije


Više iz rubrike VIJESTI
POPULARNO