Hrvatska u grupi sa Španijom na EURO-u

Hrvatsku u grupu C izvukao je legendarni Francuz Zinedine Zidane (AFP)
Hrvatsku u grupu C izvukao je legendarni Francuz Zinedine Zidane (AFP)

Branitelj naslova nogometnog prvaka Evrope, reprezentacija Španije, na Evropskom prvenstvu 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini igrat će u grupi C sa selekcijama Italije, Irske i Hrvatske, određeno je žrijebom danas u ukrajinskoj prijestonici Kijevu.

Završna smotra 16 najboljih evropskih nacionalnih timova bit će održana od 8. juna do 1. jula naredne godine u Varšavi, Vroclavu, Poznanju, Gdanjsku (Poljska), Kijevu, Harkovu, Donjecku i Lavovu (Ukrajina).

Za 31 utakmicu koja će biti odigrana tokom EURO-a u Poljskoj i Ukrajini, u prodaju je pušteno 1,4 miliona ulaznica po cijenama od 30 do 600 eura.

Ovo će biti posljednji EURO sa 16 ekipa, jer će na slijedećem 2016. u Francuskoj učestvovati 24 reprezentacije.

Grupa A: Poljska, Grčka, Rusija, Češka

8. juni: Poljska – Grčka (Varšava, 18 sati), Rusija – Češka (Vroclav, 20.45)

12. juni: Grčka – Češka (Vroclav, 18), Poljska – Rusija (Varšava, 20.45)

16. juni: Grčka – Rusija (Varšava, 20.45), Češka – Poljska (Vroclav, 20.45)

Grupa B: Holandija, Danska, Njemačka, Portugal

9. juni: Holandija – Danska (Harkov, 18), Njemačka – Portugal (Lavov, 20.45)

13. juni: Danska – Portugal (Lavov, 18), Holandija- Njemačka (Harkov, 20.45)

17. juni: Portugal – Holandija (Harkov, 20.45), Danska – Njemačka (Lavov, 20.45)

Grupa C: Španija, Italija, Irska, Hrvatska

10. juni: Španija – Italija (Gdanjsk, 18), Irska – Hrvatska (Poznanj, 20.45)

14. juni: Italija – Hrvatska (Poznanj 18), Španija – Irska (Gdanjsk, 20.45)

18. juni: Hrvatska – Španija (Gdanjsk, 20.45), Italija – Irska (Poznanj, 20.45)

Grupa D: Ukrajina, Švedska, Francuska, Engleska

11. juni: Francuska – Engleska (Donjeck, 18), Ukrajina – Švedska (Kijev, 20.45)

15. juni: Švedska – Engleska (Kijev, 18), Ukrajina – Francuska (Donjeck, 20.45)

19. juni: Švedska – Francuska (Kijev, 20.45), Engleska – Ukrajina (Donjeck, 20.45)

ČETVRTFINALE

21. juni (Varšava, 20.45 ) A1 – B2

22. juni (Gdanjsk, 20.45 ) B1 – A2

23. juni (Donjeck, 20.45 ) C1 – D2

24. juni (Kijev, 20.45 ) D1 – C2

POLUFINALE

27. juni (Donjeck, 20.45 ) A1/B2 – C1/D2

28. juni (Varšava, 20.45 ) B1/A2 – D1/C2

FINALE:

1. juni – Kijev (20.45)

Izvor: Agencije


Povezane

Nijedan južnoamerički ili evropski tim nije uspio da naslov prvaka svijeta stavi u „sendvič“ između dvije kontinentalne titule.

25 Nov 2011
Više iz rubrike VIJESTI
POPULARNO