Zrinjski odbranio naslov prvaka Bosne i Hercegovine

Nogometaši mostarskog Zrinjskog odbranili su naslov prvaka Bosne i Hercegovine, nakon što su u posljednjem kolu Premijer lige savladali tuzlansku Slobodu sa 3:0.

Najzaslužniji za ostanak titule šampiona u Mostaru bio je Nemanja Bilbija sa dva gola i jednom asistencijom.

Gostujućeg golmana prvi put je savladao u 11, a potom i u 42. minuti i već je bilo izvjesno kako će Zrinjski odbraniti titulu.

Tačku na “i” stavio je Jasmin Mešanović trećim golom Zrinjskog, a asistent mu je upravo bio Bilbija.

Drugo mjesto ove sezone pripalo je sarajevskom Željezničaru, koji je na Grbavici nadigrao bijeljinski Radnik sa 2:1.

Gosti su poveli u 15. minuti pogotkom Demira Pece, a za 1:1 strijelac je bio Ivan Lendrić, koji je ujedno i najbolji strijelac Premijer lige ove sezone.

Odlasci i dolasci u Premijer ligu

Pobjedonosni gol upisao je Goran Zakarić u prvoj minuti sudijske nadoknade.

I treće mjesto pripalo je klubu iz bh. prijestolnice.

Sarajevo je takmičarsku godinu okončalo porazom kod Krupe na Vrbasu (0:1), a jedini strijelac na ovom meču bio je Nikola Dujaković u 55. minuti.

Zrinjski će biti predstavnik Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Ligu prvaka, dok će Željezničar i Sarajevo nastupiti u kvalifikacijama za Ligu Evrope, kao i pobjednik Kupa Bosne i Hercegovine Široki Brijeg.

Elitnih rang bh. nogometa napuštaju sarajevski Olimpic i Metalleghe iz Jajca, a novi premijerligaši su banjalučki Borac i GOŠK Gabela.

Izvor: Al Jazeera