Oglasi

Žrijeb trećeg pretkola Lige Evrope

Prvi mečevi su na rasporedu 27. jula, a revanši se igraju 3. augusta.
Remi u gostima u četvrtak je upisao bh. predstavnik Široki Brijeg kod škotskog Aberdeena (1:1)AP/Tanjug

U sjedištu Evropske nogometne asocijacije u petak je obavljen žrijeb parova trećeg pretkola Lige Evrope.

Prvi mečevi su na rasporedu 27. jula, a revanši se igraju 3. augusta.

Hrvatski Osijek je u četvrtak savladao švicarski Luzern sa 2:0 u prvom meču drugog pretkola, tako da su Osječani veoma blizu dvomeča s poznatim holandskim klubom PSV Eindhoven.

Zagrebački Dinamo čeka boljeg iz dvomeča Vaduz (Lihtenštajn) - Odd (Norveška).

Vrlo vjerovatno će to biti Norvežani, jer su u četvrtak slavili u Lihtenštajnu sa 1:0.

Minimalno je slavio i Hajduk u Splitu protiv Levskog iz bugarske Sofije.

Zvezda korak do Praga

Eventualni protivnik Splićana u narednoj fazi mogao bi biti danski Brondby, koji je nadigrao finski VPS sa 2:0 u prvom meču drugog pretkola.

Makedonska Shkendija ima prednost od 3:1 u odnosu na finski HJK, a ukoliko to potvrdi naredne sedmice, u trećem pretkolu igrat će protiv boljeg iz sraza Norrkoping (Švedska) – Trakai (Litvanija); prvi meč jezavršen 2:1 za Šveđane.

Rabotnički je remizirao 1:1 s bjeloruskim Dinamom iz Minska, a ovaj par križa se s duelom Cork City (Irska) - AEK Larnaca (Kipar); Kiprani su sa 1:0 slavili u četvrtak u Irskoj.

Mladost iz Podgorice je u četvrtak u austrijskom Grazu savladala Sturm sa 1:0, a ako sačuva prednost naredne sedmice, 27. jula dočekat će turski Fenerbahce u glavnom gradu Crne Gore.

Beogradska Crvena zvezda remizirala je u četvrtak na gostovanju kod kazahstanskog Irtysha (1:1).

U slučaju ukupne pobjede, predstavnik Srbije će u trećem pretkolu igrati protiv Sparte iz češke prijestolnice Praga.

Remi na strani u četvrtak je upisao i bh. predstavnik Široki Brijeg kod škotskog Aberdeena (1:1).

Željo bi mogao u Bragu

Boljeg iz ovog sudara, gotovo je izvjesno, čeka kiparski Apollon Limassol, koji je uvjerljiv bio protiv moldavske Zarije (3:0), pa je revanš u Moldaviji gotovo pa rutina za Kiprane.

Bez pobjede je u četvrtak odigrana i utakmica u Sarajevu između Željezničara i švedskog AIK-a.

Onaj tim koji trijumfira naredne sedmice u švedskom Štokholmu igrat će protiv portugalske Brage.

Njemački Freiburg čeka boljeg iz duela Domžala (Slovenija) - Valura (Island); slovenci su u Rejkjaviku u četvrtak slavili sa 2:1.

Za razliku od Domžala, Gorica je na gostovanju izgubila od Panioniosa 0:2; no, ako Slovenci uspiju kod kuće preokrenuti situaciju, naredni rival bi im bio bolji iz dvomeča Maccabi Tel Aviv (Izrael) - KR Reykjavik (Island); prvi meč je završen 3:1 za Maccabi.

Grupa 1

PSV Eindhoven (Holandija) - Osijek (Hrvatska) ili Luzern (Švicarska)

Norrkoping (Švedska) ili Trakai (Litvanija) - Shkendija (Makedonija) ili HJK Helsinki (Finska)

Krasnodar (Rusija) - Slovan Bratislava (Slovačka) ili Lyngby (Danska)

Sturm Graz (Austrija) ili Mladost Podgorica (Crna Gora) - Fenerbahce (Turska)

Panathinaikos (Grčka) - Gabala (Azerbejdžan) ili Jagiellonia Bialystok (Poljska)

Grupa 2

Shamrock Rovers (Irska) ili Mlada Boleslav (Češka) - Kairat Almaty (Kazahstan) ili Skenderbeu (Albanija)

Austria Beč (Austrija) - Progres Niederkorn (Luksemburg) ili AEL Limassol (Kipar)

Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Vaduz (Lihtenštajn) ili Odd (Norveška)

Dinamo Bukurešt (Rumunija) - Athletic Club Bilbao (Španija)

Olimpik Donjeck (Ukrajina) - PAOK (Grčka)

Arka Gdynia (Poljska) - Ferencvaros (Mađarska) ili Midtjylland (Danska)

Grupa 3

Ostersunds (Švedska) ili Galatasaray (Turska) - Inter Baku (Azerbejdžan) ili Fola Esch (Luksemburg)

Bordeaux (Francuska) - Nomme Kalju (Estonija) ili Videoton (Mađarska)

Maccabi Tel Aviv (Izrael) ili KR Reykjavik (Island) - Panionios (Grčka) ili Gorica (Slovenija)

Valletta (Malta) ili Utrecht (Holandija) - Haugesund (Norveška) ili Lech Poznan (Poljska)

CSU Craiova (Rumunija) - AC Milan (Italija)

Brondby (Danska) ili VPS Vaasa (Finska) - Hajduk Split (Hrvatska) ili Levski Sofia (Bugarska)

Grupa 4

Gent (Belgija) - Altach (Austrija) ili Dinamo Brest (Bjelorusija)

Astra Giurgiu (Rumunija) ili Zire (Azerbejdžan) - Olexandriya (Ukrajina)

Everton (Engleska) - Ružomberok (Slovačka) ili Brann (Norveška)

Aberdeen (Škotska) ili Široki Brijeg (BIH) - Apollon Limassol (Kipar) ili Zaria Balti (Moldavija)

Irtysh Pavlodar (Kazahstan) ili Crvena zvezda (Srbija) - Sparta Prag (Češka)

Beitar Jerusalem (Izrael) ili Botev Plovdiv (Bugarska) - Maritimo (Portugal)

Grupa 5

Zenit (Rusija) - Trenčin (Slovačka) ili Bnei Yehuda Tel Aviv (Izrael)

Marseille (Francuska) - Oostende (Belgija)

Freiburg (Njemačka) - Valur Reykjavik (Island) ili Domžale (Slovenija)

Cork City (Irska) ili AEK Larnaca (Kipar) - Rabotnički (Makedonija) ili Dinamo Minsk (Bjelorusija)

Željezničar (BIH) ili AIK (Švedska) - Braga (Portugal)

Liepaja (Latvija) ili Suduva (Litvanija) - Sion (Švicarska)

Izvor: Al Jazeera i agencije