Željezničar osvajač Kupa BiH

Publika na stadionu u Krupi na Vrbasu imala je priliku vidjeti četiri gola (Fena)

Nogometaši sarajevskog Željezničara osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2017/18.

“Plavi” su u srijedu, u revanš-utakmici finala, kao gosti savladali Krupu 0:4 nakon što su u prvom susretu bili bolji na Grbavici 2:0.

Krupa je bolje otvorila utakmicu dobrim prilikama nakon desetak minuta preko Šamare i Marjanovića.

Željezničar je uzvratio preko Ramovića, koji ne uspijeva poentirati nakon greške golmana tima iz Krupe na Vrbasu.

Tim s Grbavice došao je u vodstvo golom Ubiparipa u 34. minuti, na asistenciju Ramovića.

Majstorija Zajmovića

Nakon vodstva Željezničar je nastavio s inicijativom, a kruna takve igre dolazi lijepim golom petom Zajmovića u finišu prvog poluvremena.

Početkom drugog dijela Krupa je zaprijetila preko Milanovića, koji je bio neprecizan.

U 65. minuti Zec je kombinovao s Ramovićem, koji je tražio Ubiparipa, ali lopta se odbila do Zakarića, koji sjajnim šutem pogađa gol Krupe.

Nakon toga je tempo utakmice opao, ali s nekoliko prilika na obje strane.

Konačan rezultat postavio je Ramović golom u 84. minuti.