Weirather i Reichelt najbrži u utrkama spusta

Skijašica iz Lihtenštajna Tina Weirather pobjednica je utrke spusta Svjetskog kupa skijašica koji je u subotu održana u Garmisch-Partenkirchenu.

Weirather je pobijedila u vremenu 1:40.94, sa 51 stotinkom sekundi ispred Austrijanke Anne Fenninger, a treća je bila Slovenka Tina Maze sa 91 stotinkom sekunde zaostatka.

Maze je zadržala vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 1.205 bodova, no Fenninger je smanjila zaostatak na 24 boda.

Treće mjesto drži Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 750 bodova.

U poretku spustašica vodi Amerikanka Lindsey Vonn sa 402 boda, ispred Fenninger (367) i Maze (306).

U nedjelju je na istoj Kandahar stazi na rasporedu utrka superveleslaloma.

U nedjelju superveleslalom

Spust su vozili i skijaši, a u norveškom Kvitfjellu najbrži je bio Austrijanac Hannes Reichelt s vremenom od minute i 29.65 sekundi.

On je pobijedio sa 30 stotinki sekunde ispred Kanađanina Manuela Osborna-Paradisa, dok je treće mjesto, sa zaostatkom od 38 stotinki, osvojio Italijan Werner Hell.

Vodeći u ovoj disciplini Norvežanin Kjetil Jansrud zauzeo je sedmo mjesto, sa zaostatkom od 54 stotinke, pa Reichelt s današnjih 100 bodova za Jansrudom u poretku spustaša zaostaje samo 20 bodova.

U ukupnom poretku i dalje vodi Austrijanac Marcel Hirscher sa 152 boda više od drugoplasiranog Jansruda.

U nedjelju je na istoj stazi na rasporedu utrka superveleslaloma.