‘Vatreni’ stigli kući, igrači šutljivi

Nakon što je natjecanje na Svjetskom prvenstvu u Brazilu završila u skupini, hrvatska nogometna reprezentacija u srijedu se vratila kući.

Igrači i stožer “vatrenih” u zagrebačku zračnu luku sletjeli su iza 13:00.

Osim kiše reprezentaciju su u Zagrebu dočekali rodbina, prijatelji te dvjestotinjak navijača.

Igrači su podijelili autograme i osmijehe za fotografije, međutim, većina nije željela davati izjave.

Rijetki pred mikrofone

Danijel Pranjić i Gordon Schildenfeld bili su među rijetkima koji je stali pred mikrofone.

“Naravno da smo očekvali više, ali nas je potpuno presjekao onaj prvi pogodak Meksika”, kratko je kazao Pranjić.

“Sada nam je malo lakše zbog ovog dočeka”, rekao je Schildenfeld, prenosi Hina.

U Zagreb su doputovali svi igrači osim Sammira i Eduarda, koji su ostali u svojoj domovini te Ivice Olića i Ivana Raikitića koji su krenuli prema Njemačkoj i Španjolskoj.

Stipe Pletikosa, Ivan Perišić i Ante Rebić odmah su produžili prema Splitu.

Hrvatska je natjecanje u skupini A okončala na trećem mjestu s tri boda, iza Brazila i Meksika koji su se plasirali u osminu finala.

Šuker: Kovač ostaje izbornik

Na spektakularnom otvaranju World Cupa Hrvatska je izgubila od Brazila (1:3), potom je deklasirala Kamerun (4:0), da bi u presudnom ogledu za plasman u osminu finala izgubila od Meksika (1:3).

Unatoč ispadanju u skupini, predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker je objavio kako će Niko Kovač ostati na izborničkoj poziciji i u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016. godine, koje se biti održano u Francuskoj.

Hrvatska je za plasman na SP-u zaradila osam milijuna eura, a taj iznos će se dijeliti 50-50 posto između Saveza, s jedne, te igrača i trenera, s druge strane.