Vaterpolisti Srbije pobjedom nad Hrvatskom osvojili Svjetsku ligu

Pobedniku utakmice je pripala i novčana nagrada od 350.000 dolara. (Tanjug)

Vaterpolisti Srbije osvojili su trofej u Svetskoj ligi i tako izborili direktan plasman na Olimpijske igre u Tokiju, pošto su u dramatičnom finalu, po jakoj kiši, savladali reprezentaciju Hrvatske sa 12:11.

Junak trijumfa bio je kapiten reprezentacije Srbije Filip Filipović, strelac tri poslednja gola, uključujući i pobedonosni peterac u poslednjem minutu.

Filipović je postigao ukupno četiri gola na utakmici, koliko je dao i njegov saigrač u reprezentaciji Dušan Mandić.

U redovima reprezentacije Hrvatske najefikasniji su bili Vukičević sa pet, kao i Bušlje i Fatović sa po dva gola.

Pobedniku je pripala i novčana nagrada od 350.000 dolara.

Hrvatska je bolje počela meč, iskoristila slabiju igru Srbije u napadu i prvu četvrtinu dobila sa 3:1.

Napeto do samog kraja

U drugoj četvrtini Srbija je napravila preokret, vezala pet golova i uspela da povede sa 6:4.

narednu, treću deonicu, ponovo je dobila Hrvatska, istim rezultatom kao i prvu – sa 3:1.

U poslednjoj četvrtini usledila je drama, a zbog jakog pljuska pretila je opasnost od prekida meča.

U jednom trenutku se i semafor pokvario zbog velike količine padavina.

Meč, koji je u poslednjoj četvrtini bio izjednačen, rešen je 17 sekundi pre kraja, golom Filipovića iz peterca.