Vaterpolisti Srbije i Hrvatske u finalu Svjetske lige

Utakmica za treće mjesto između Australije i Španije igra se sutra od 15 sati, dok će finalni susret biti odigran od 16 sati i 45 minuta (Tanjug)

Vaterpolo reprezentacije Srbije i Hrvatske igrat će sutra u finalu završnog turnira Svjetske lige u Beogradu, prenose agencije.

Srbija je u prvom polufinalu pobijedila Australiju sa 16:11, dok je Hrvatska u drugom polufinalnom meču savladala Španiju sa 10:8.

Hrvati su do pobjede protiv Španaca stigli ponajviše zahvaljujući veoma raspoloženom golmanu Marku Bijaču koji je ostvario čak 16 odbrana te sjajnom otvaranju utakmice.

Pobjednik na OI

Nešto ranije, domaća Srbija je u polufinalu svladala Australiju sa 16:11 (6:2, 3:2, 2:3, 5:4).

Najefikasniji u sastavu Srbije bio je Filip Filipović s pet golova, Andrija Prlainović je dodao tri, dok je Joseph Kayes postigao tri gola za Australiju.

Utakmica za treće mjesto između Australije i Španije igra se sutra od 15 sati, dok će finalni susret biti odigran od 16 sati i 45 minuta.

Pobjednik Svjetske lige izborit će nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine.