Vaterpolisti Hrvatske svjetski prvaci, Srbija treća

Hrvatska je osvojila svoju drugu titulu svjetskog prvaka (EPA)

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, nakon što je u finalnom meču pobijedila Mađarsku 8:6 (4:0, 0:2, 2:2, 2:2).

Time je Hrvatska ponovila uspjeh od prije 10 godina, kada je u Melbourneu također bila najbolja na svijetu. Mađarska je tri puta osvajala zlato, ali joj to nije uspjelo u ovom pokušaju.

Reprezentacija Srbije osvojila je brončanu medalju, nakon što je u meču za treće mjesto svladala Grčku 11:8 (5:3, 2:1, 3:3, 1:1).

Srbijanski tim uspio se psihološki oporaviti poslije poraza od Hrvatske u polufinalu i novom pobjedom nastaviti kontinuitet medalja na velikim natjecanjima.

Reprezentaciji Srbije ovo je bila deseta uzastopna medalja na svjetskim i europskim prvenstvima, odnosno olimpijskim igrama.

Hrvatska je u polufinalu bila bolja od Srbije 12:11 (1:1, 4:4, 4:4, 3:2), dok je Mađarska pobijedila Grčku 7:5 (2:1, 3:3, 1:0, 1:1).