United povećao prednost nad prvakom Cityjem

Rooney postiže pobjedonosni gol za "Crvene đavole" protiv Southamptona (Getty Images)

Nogometaši Manchester Uniteda stekli su sedam bodova prednosti nad šampionom Manchester Cityjem nakon što su u srijedu navečer kod kuće savladali Southampton sa 2:1, u 24. kolu engleske Premier lige.

Nakon remija gradskog rivala u Londonu protiv QPR-a u utorak, tim Alexa Fergusona izborio je pobjedu kojoj se „ne gleda u zube“. Gosti su utišali Old Trafford poslije samo tri minuta igre kada je strijelac bio Jay Rodriguez, ali se Wayne Rooney u nastavku potrudio da ne dođe do iznenađenja i sa dva gola preokrenuo rezultat za važan trijumf „Crvenih đavola“.

Novo razočarenje navijačima priredio je Chelsea, jer je na gostovanju kod Readingu ispustio vodstvo od 2:0. Strijelci za tim iz Londona bili su Juan Mata (45+1) i Frank Lampard (66).

Pola sata prije kraja utakmice činilo se da će „Plavci“ rutinski sačuvati vođstvo, ali je požrtvovani tim domaćina u finišu stigao do zlata vrijednog boda kojim je iskoračio iz zone ispadanja, a oba gola postigao je Adam Le Fondre u 87. i petoj minuti sudijske nadoknade.

Remi na Emiratesu

Arsenal i Liverpool su na Emiratesu odigrali borbenu utakmicu u kojoj su gosti vodili s 2:0 pogocima Luisa Suareza (5) i Hendersona (60), da bi Arsenal u samo tri minute dostigao prednost „Redsa“ pogocima Oliviera Girouda (64) i Thea Walcotta (67).

Rezultati, Srijeda: Manchester United – Southampton 2:1, Reading – Chelsea 2:2, Fulham – West Ham 3:1, Arsenal – Liverpool 2:2, Norwich – Tottenham 1:1, Everton – WBA 2:1.

Utorak: QPR – Manchester City 0:0, Stoke – Wigan 2:2, Aston Villa – Newcastle 1:2, Sunderlend – Swansea 0:0.

Poredak: Manchester United 59, Manchester City 52, Chelsea 46, Tottenham 42, Everton 41, Arsenal 38, Liverpool 35, Swansea 34, WBA 34, Stoke 30, Sunderland 29, Fulham 28, West Ham 27, Norwich 27, Newcastle 24, Southampton 23, Reading 20, Wigan 20, Aston Villa 20, QPR 16.